Menu

Võrumaa aasta ema on Mai Kurrikoff

  • Kirjutas BNS

Võru maakonna aasta ema 2020 Mai Kurrikoff koos perekonnaga. FOTO:  Kristi Vals.

Veebiülekandena toimunud emadepäeva kontserdil andsid Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ja Võrumaa aasta isa 2019 Raul Kudre üle aasta ema tiitli Võru vallas elavale viie lapse emale Mai Kurrikoffile.

Mail on olemas kõik omadused, mis ühele heale emale on vajalikud – kannatlikkus, hoolivus, abivalmidus, töökus, oskus olukordi lahendada ja olla ikka rõõmsameelne, teatas Võrumaa Arenduskeskus. Mai on viie poja ema ja 16 lapse vanaema. Õpetajana on ta aga olnud justkui teiseks emaks väga paljudele lastele. Koolis töötades andis tema lugupidav ja tasakaalukas suhtlemine eeskuju nii õpilastele kui kolleegidele. Osula kool on õpetaja Mai Kurrikoffi tunnustatud kohusetundliku ja tulemusliku töö eest aumärgiga. 

Seoses eriolukorraga ei saanud seekord aasta ema tiitlit üle anda tavapäraselt Võru Kandle kontsertsaalis toimuma pidanud emadepäevakontserdil. Seekord viidi emadele lilled, tänukiri ja tort nende pereliikmete kaudu, kes neid konkursile esitasid. Aasta emale Mai Kurrikoffile anti tiitel üle tema koduhoovis emadepäeva hommikul. Võrumaa Arenduskeskus tänab südamest kõiki, kes selle aasta erilisele veebikontserdile kaasa aitasid. Kontserdi toimumist toetasid SA Võru Kannel ja Coop Võru, kes kinkis kõikidele nomineeritud emadele šokolaaditordi.

Tänavu esitati Võru maakonna aasta ema aunimetusele rekordiliselt 14 kandidaati: Eve Raudsepp, Kätlin Kann, Piret Kahre, Ülle Ermel, Marju Põder, Merike Ruven, Leelo Sarik, Mai Kurrikoff, Anneli Lõhmus, Silja Otsar, Maarja Kallas, Ülle Kelp, Annika Põldsepp ja Marju Päkk.

Aasta ema tiitlit on Võrumaal välja antud alates 2002. aastast. Möödunud aastal pälvis selle tunnustuse Võru vallas elav Marju Parv. 

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD