Menu

Nüüdsest saab testida koroonaviiruse läbipõdemist

  • Kirjutas BNS

Pixabay

Nüüdsest saavad kõik soovijad Synlabi laborites ja verevõtukohtades, kokku kümnes linnas üle Eesti testi abil tuvastada, kas neil on veres koroonaviiruse antikehad ehk kas nad on haiguse läbi põdenud või mitte.  

Antikehade IgG test näitab viirusega kokkupuutejärgset organismi vastureaktsiooni. Antikehad tekivad enamikel inimestel teisel kuni kolmandal haigusnädalal alates sümptomite tekkest. Koroonaviirustest põhjustatud COVID-19 haigust on võimalik läbi põdeda ka sümptomiteta või tagasihoidlike haigusnähtudega. Seda saab antikehade analüüsi abil tuvastada.

Kuigi antikehade olemasolu viitab COVID-19 haiguse läbipõdemisele, pole praegu piisavalt tõenduspõhist informatsiooni, kas nende olemasolu tagab immuunsuse või mitte.

Synlab Eesti juhatuse esimees Rainar Aamisepp märkis, et analüüsid teeb Synlab oma Tallinna kesklaboris. "Loodame, et lisandunud diagnostikavõimaluse abil saab koroonaviirus SARS-CoV-2 leviku kohta täiendavat informatsiooni, mis aitab meid sammukese edasi pandeemiast jagusaamisel, lisas ta.

Koroonaviiruse IgG analüüsiks saab veeniverd anda Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Viljandis, Jõhvis, Põltsamaal, Võrus, Elvas ja Viimsis Synlabi verevõtukohtades. Analüüsi võib eelnevalt internetist ära tellida või teha seda kohapeal. Verevõtuks aega broneerima ei pea. Analüüsi hind on 18,50 eurot, millele lisandub verevõtutasu viis eurot. Vastused saab hiljemalt järgmisel tööpäeval patsiendiportaalist minu.synlab.ee, samuti liiguvad need digilugu.ee keskkonda.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD