Menu

Ratas: koalitsioonilepe tuleb üsna konkreetne

  • Kirjutas BNS

Jüri Ratas FOTO: Aigar Nagel

Kui mitmed poliitikavaatlejad on arvamas, et Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa koalitsioonilepe kipub tulema väga üldsõnaline, siis Keskerakonna liider Jüri Ratas kinnitas, et võimuliidu lepe tuleb üsna konkreerne.

Ratase sõnul täidavad läbirääkijad paralleelselt ka eelarvelise fookuse tabelit, kus pannakse edaspidi muuhulgas paika, kui palju suudab riik suurendada piirkondlike politseinike arvu või tõsta lastetoetusi.

Ratas tõdes, et kui on soov kolme partneriga leppeni jõuda, siis on oluline, et iga läbirääkija peab suutma säilitada oma väärikuse. "Poliitika on alati kompromisside ja kokkulepete kunst, kuid me pole teinud protsentuaalset statistikat, kui palju keegi on midagi kaotanud," rääkis Ratas laupäeval Toompeal pressibriifil.

Ratase sõnul on läbirääkijate fookus leida ühisosa, et Eestis oleks sidus ühiskond.

EKRE liider Mart Helme nimetas jutte üldsõnalisest koalitsioonileppest vaenulikuks propagandaks. "See on väga konkreetne lepe ja saab olema kindlasti kõigile udujutu ajajatele suureks pettumuseks," märkis Helme.

Kommentaarid   

-5 #1 ussssss 2019-03-17 18:56
poliitikud vaadaku oma inimeste hindamine profiililt üle ja rääkigu sellest otse ja otsekoheselt tead möned siis hindavad teist riiki :lol: vabatuse jutt :lol: ???
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #2 ussssss 2019-03-17 18:57
rääkige oma öiseid pölla mänge aus värk :lol: lokkav korruptsioon eba jutt :lol: surnu tervitab :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #3 ussssss 2019-03-17 19:01
tulge pange mind kinni mind on varsti jälle sada ,estonia,inimve od,ametnike mängud inimestega,kool ide ,relva veod ,retside mängud :lol: tasuv riik ,sind enam ei tehta :lol: seniks päikest
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #4 ussssss 2019-03-17 19:05
rääkige kes mittu pataljoni siin all -pool vasallide riiki inimesi lüpsavad püha töe rääkijad :lol: inimesi ära kustutavad-nato vassallid -punased -kohalikud natsid tasub riisuda vööraid :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
-4 #5 ussssss 2019-03-17 19:08
vasallid ega surnuks pekstu ootab vara :lol: kirbu sitt :lol: maailma mastaabis :lol: tehke oinad bmw :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #6 Volli 2019-03-18 10:11
Nüüd on siililegi selge, et see valitsus tuleb ainult yana, mihhaili ja teiste samasuguste häältega.
Yanale olevat nõus oma hääle andma ka vanakuradile,
kuid ainult kui tema saab vastu mida tema tahab. Nii ta ütleski, et praegu käib väänamine ja ettevalmistus.
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #7 enamus 2019-03-18 12:07
kurioosne, et enamus Keski ja Ekre valijaid said petta, sest mõlemate jutt ENNE VALIMISI oli teine, selle jutu eest saadigi hääled ! Ja nüüd on nad kibekähku laskma valijad kõik üle , öeldes "sorry ", kui ei meeldi, minge Kanadasse!!, meie teid ei vaja , meile tulevad siia tõelised "eestlased " tagasi, kes siis , kui riigil raske oli siit põgenesid, me teeme neile kalli-kalli ja suured kingitused ka !!!.... siin kisub ümberhääletusek s.
Tsiteeri | ebasobiv
-3 #8 Uljaana nõuab 2019-03-18 12:39
kõigile hallipassi omanikele Eesti passe, venekeelset kooli jne.
Kindlasti ei ole selle valitsuse moodustamise võtmeküsimustek s ammlehma või üsikkuldi toetuse varasem väljamaksmine, millest on pandud kohalikud rääkima.
Ka ekre-meestele tõmmatakse seelik selga ja Uljaana saab oma tahtmised. Võib-olla mitte kohe, aga umbes 3-aastase üleminekuperioo diga, aga paberile pannakse.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #9 ... 2019-03-18 14:46
enamus kirjutas:
kurioosne, et enamus Keski ja Ekre valijaid said petta, sest mõlemate jutt ENNE VALIMISI oli teine, selle jutu eest saadigi hääled ! Ja nüüd on nad kibekähku laskma valijad kõik üle , öeldes "sorry ", kui ei meeldi, minge Kanadasse!!, meie teid ei vaja , meile tulevad siia tõelised "eestlased " tagasi, kes siis , kui riigil raske oli siit põgenesid, me teeme neile kalli-kalli ja suured kingitused ka !!!.... siin kisub ümberhääletuseks.

Ehk leiad aega ja lähed käid tohtri juures ? Nii rumala kommentaaripeal e ei oska esialgu muud soovitada.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #10 ussssss 2019-03-20 08:21
lolle enam ei vajata olevat öelnud vene firmad :lol: aga lollid orduötaku eest veel koonduvad ja teevad selgitus tööd kes viivad inimesi välja riikist mänguga tagasi saadetud ilma löuata näiteks :lol: palju on huijatuid väega ilma jäetuid :lol: meid on varsti 40000 mengeled siis vaadame suur ohvitserid mida lendab mida mätsida :lol: aeg teeb selgeks köik :lol: ja jtehke selgeks mida tähendab juhataja koht ühiskonnas :lol: miinused näitavad ainult arulagetust :lol: see poliitiline pettus ja peitus :lol: ja hittimine :lol: peaks ükskord ka midagi täitma ,kaua seda umbluud veel tehakse?valitsu s ei suuda isegi öiget kirjandi tegijat tuvastada valed saavad vaid mööda lakki
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD