Menu

Katariina kiriku lõunafassaad saab värske ilme

  • Kirjutas Sten Sang

SA Võru Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fond nõukogu esimees ja Võru linnapea Anti Allas on väga huvitatud ühisel jõul Võru maamärgi kordategemisest. Foto: AIGAR NAGEL

Aprilli lõpus kinnitas SA Võru Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fond nõukogu hoone restaureerimistööde kava. Sel aastal saavad korda kiriku lõunafassaad ja ühe külje aknaplekid.

Ilusam vaatepilt

Järgmise olulise etapina on fondil plaanis restaureerida kiriku lõunakülje fassaad, mis avaneb keskväljaku poole. Peale selle tuleks restaureerida põhjakülje fassaadi plekk-kattega aken, mis asub tualettruumi kohal. Selleks on tungiv vajadus, sest tualettruum ei ole soe ja selle kasutamisvajadus on aastaringne. Nõukogu hinnangul riivab plekk-kate välisseinas liialt silma ja on tervikus visuaalselt häiriv. Tööna lahendatakse akna restaureerimine mitmekordse pakettaknaga – tulemus saab nii funktsionaalsem kui ka põhjakülje välisilmet arvestades kenam. Fassaadi krohvimistööd sõltuvad ilmast, need peaksid lõppema hiljemalt septembri keskpaigaks. SA Võru Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fond nõukogusse kuuluvad Anti Allas, Marko Kaunis, Andres Mäevere, Ursel Kaarna ja Veikko Puolakainen. Juhatuse liikmena on nõupidamistel esindatud Kuldar Liira.

Võru linnapea ja SA Võru Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fond nõukogu esimees Anti Allas andis teada, et 2019. aasta restaureerimistööde plaani ehitustööde kontrolleelarve on 35 000 eurot. Sellele summale lisandub muinsuskaitsealustele hoonetele sobiliku ehitusjärelevalve tasu suurusjärgus 3000 eurot.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD