Menu

Kuu jooksul valmiv Koreli oja äärne rohekoridor ja rekreatsiooniala said linnarahvalt kiiduväärt panuse

  • Kirjutas Kadi Annom

Koos juhendajatega oli laupäeva hommikul istutustalgutele tulnud ligi 400 inimest, mis Võru linna arendusnõuniku Tiina Hallimäe (väiksel pildil) sõnul oli oodatust veelgi suurem panus. Pargi lõpliku ilme saavutamiseks läheb veel aega, mil puud ning põõsad oma kasvu saavutavad. Rekreatsiooniala peaks valmima juba kuu jooksul. Fotod: AIGAR NAGEL

PABERLEHT > Reedel kell 17 avati Võru keskväljakul keskkonnateemaline kogu pere festival „Roheline Võru”, mille raames kestavad tegevused nädala lõpuni. Festivali lõpetab pühapäev, mil Võru linn kutsub üles liiklema autovabalt: jalgsi või jalgrattaga.

Huvi istutamise vastu oodatust suurem

Üheks väga oluliseks festivali sündmuseks olid laupäeva hommikul toimunud istutustalgud Koreli oja kaldal, kuhu kogunes koos juhendajatega ligi 400 inimest, et anda oma panus Võru linna heaoluks. Kokku tuleb Võru linna arendusnõuniku Tiina Hallimäe sõnul Koreli pargialale 132 puud ning 2200 põõsast, sealhulgas 39 liiki pajusid. Talgute raames sai mulda pandud 55 puud, mille hulgas pärnad, sanglepad, kased ja rabedad remmelgad, ning ligi tuhat põõsast, mis enamjaolt pajud. PILDIGALERII

Tiina Hallimäe FOTO: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid  

-3 #1 koer 2019-09-17 20:28
Miks on tarvis põõsaid ja püsikuid tuua Hollandi puukoolidest ja mujalt Euroopast ja siis mõne aja pärast imestada, et need on meie kliimasse sobimatud? Miks meie enda lähiümbruses kasvanud istikuid ei kasutata? Ja kõige selle tegevuse juures räägime "Rohelisest Võrust" ja rohelisest mõtlemisest.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Guest 2019-09-19 13:02
koer kirjutas:
Miks on tarvis põõsaid ja püsikuid tuua Hollandi puukoolidest ja mujalt Euroopast.

Räpina kool liiga mainstream?
Kui koreli oja ei süvendata, siis kevadel allavoolu minek.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD