Menu

FOTOD Pidulik volikirjade üleandmise tseremoonia Vabariigi Presidendile toimus Võru keskväljakul

  • Kirjutas Heleri Lakur

 FOTOD: Aigar Nagel

PABERLEHT > Teisipäeval külastas Vabariigi President Kersti Kaljulaid koos kõrgete külalistega Võru linna. Kesklinnas toimunud pidulikul tseremoonial andsid suursaadikud presidendile üle volikirjad.

Traditsioonide kohaselt toimub volikirjade üleandmine igal aastal Tallinnas Kadriorus, kuid sel korral toimus tseremoonia Võru uuel keskväljakul, mis avati tänavu 8. juunil.

Traditsioonide loomine, mitte murdmine

Teisipäeva pärastlõunal andsid kolme riigi – Saksamaa, Austria ja Prantsusmaa – suursaadikud oma volikirjad pidulikult presidendile üle. Diplomaatilise tava kohaselt tervitati suursaadikuid piduliku tseremooniaga, kus oli üles rivistatud Vahipataljoni aukompanii ja mängis kaitseväe orkester. Küsimusele, miks korraldati tseremoonia just Võrus, mitte Tallinnas, vastas president, et tegemist ei ole traditsioonide murdmise, vaid uute loomisega.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD