Menu

Mobiiltelefonide müük kahanes aprillis 13% võrra

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võrumaa Teataja

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi mobiiltelefone Eesti jaemüügis aprillikuus võrreldes eelmise aasta sama ajaga pea 13% võrra vähem. Seevastu mobiiltelefonide müügikäive kasvas eelmise aasta aprilliga võrreldes siiski 2,4%.

GfK statistika järgi müüdi Eesti jaemüügis aprillikuus 27 100 mobiiltelefoni, aasta tagasi müüdi 31 100 telefoni. Mobiiltelefonide müügikäive ulatus tänavu aprillis 7,9 miljoni euroni, aasta tagasi oli see 7,8 miljonit eurot.

Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul selle aasta Eesti jaeturu mobiiltelefonide müük võrreldes eelmise aastaga jätkuvalt langeb ja seega ei saa kogu 2017. aasta telefonide müügiprognoosides optimistlik olla.

„Eesti Konjunktuuriinstituudi uuringu kohaselt on nii tarbijate kui ka kaubandusettevõtete kindlustunne veel hea, kuid üha kiirenev inflatsioonitempo hakkab peatselt tunda andma. Aprillis oli inflatsioon Eestis 3,2%, mis oli euroala üks kiireim ning aktsiisitõusud ja kallinev energiahind lisavad sellele hoogu juurde,“ selgitas Seema. Ta lisas, et kuna palgad inflatsiooniga samas tempos ei tõuse, siis on eestlased muutunud suuremate ostude suhtes ettevaatlikumaks ning üha sagedamini otsustatakse seade soetada järelmaksuga.

83% aprillis Eesti jaeturul müüdud mobiiltelefonidest olid GfK statistika järgi nutitelefonid, kokku müüdi 22 400 nuti- ja 4700 nuputelefoni. „Aprillis kasvatas Tele2-s oma turuosa Samsung, kuna eestlased võtsid üle ootuste hästi vastu Samsungi uue lipulaeva Galaxy S8,“ ütles Seema. Ta lisas, et üllatuslikult on nuputelefonide müük olnud tänavu aastal stabiilne ja pigem väikses tõusus.

Tele2-s olid Seema sõnul populaarseimad brändid Huawei, Samsung ja Sony. „Menukaimateks nutitelefonideks osutusid Huawei Y5 II ja P9 Lite, Sony Xperia E5 ja Samsung Galaxy J3,“ ütles Seema.

Seema hinnangul ostavad eestlased võrreldes mullusega küll vähem mobiiltelefone, kuid nende selge eelistus on kallimad ja tehniliselt võimekamad mobiiltelefonid. Telefonide keskmine ostuhind jätkas kasvutrendis ka aprillis, tõustes rohkem kui 17%. GfK andmetel oli aprillis jaemüügiturul mobiiltelefoni keskmine ostuhind 293 eurot, Tele2 klient maksis telefoni eest keskmiselt 218 eurot.

Aprilli 10 ostetuimat nutitelefoni Tele2-s.

1.       Huawei Y5 II

2.       Huawei P9 Lite

3.       Sony Xperia E5

4.       Samsung Galaxy J3 (2016)

5.       Apple iPhone 5s

6.       Samsung Galaxy A5 (2017)

7.       Samsung Galaxy J7 (2016)

8.       Apple iPhone 7

9.       Samsung Galaxy S7

10.   Samsung Galaxy J5 (2016)

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD