Menu

Mida võimsam auto, seda rohkem õnnetusi

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pixabay

Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) analüüsi kohaselt on sõiduautode mootori võimsus seotud liiklusõnnetuste sagedusega – mida võimsam auto, seda suurem on sellega liiklusõnnetuse põhjustamise risk. Seetõttu on ka suurima kahjusagedusega sõidukimargid keskmisest võimsamad sõidukid.

LKF-i juhatuse esimehe Mart Jesse sõnul ei ole tehnoloogia kiire areng viimastel aastatel vähendanud võimsate sõidukite kahjusagedust. „Sõiduki võimsuse ja kahjusageduse vahelised seosed on ilmsed, sarnasele tulemusele on eelnevalt jõutud nii Eestis kui ka mujal maailmas. Liiklusõnnetuste põhjustamises mängib aga märksa tähtsamat rolli sõiduki juht. Sõltumata autost, peaks iga juht olema liikluses tähelepanelik, vältima kiirustamist, ohtlikke möödasõite ja kõrvalisi tegevusi, nagu näiteks nutitelefonis surfamist,“ rõhutas Jesse.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD