Menu

Tartu autonäitusel Motoshow esitletakse Škoda ideeautot ja autoremonditehase busse

  • Kirjutas Võrumaa Teataja
27.-29. septembril toimub Tartu Näituste messipaviljonides ja väljakul Eesti suurim automess Motoshow, mis toob kokku sõidu-, tarbe- ja matkaautod ning autokeemia ja lisavarustusega tegelevad ettevõtted. Esmakordselt Tartu automesside ajaloos on publiku ees ideeauto.
 
Tänavusel Motoshow’l on uute sõidukite poole pealt esindatud 41 automarki, näidatakse sõiduautosid, väike- ja reisibusse, veokeid ning matkaautosid. Uusi mudeleid, mida pole Eestis laiemale publikule veel esitletud, on kohal 20 ringis. Kuigi Tartu automessidel on selja taga 24 aastat ajalugu, leidub veel autotootjaid, mille uusi mudeleid pole seal veel eksponeeritud. Sel korral on esimest korda esindatud Briti päritolu luksusautode tootja Bentley, mis tähistab tänavu 100. aastapäeva.
 
Uudisena leiab messi mudelivalikust ka ideeauto. “Kui uudismudelid jõuavad salongidesse vahetult enne näitust või kohe peale messi, siis esmakordselt Motoshow ajaloo jooksul esitleb Škoda külastajatele ideeautot, mis massidesse sellisel kujul ei jõuagi,” rääkis messi projektijuht Henrik Urbel. VISION RS nime kandev ideeauto on Škoda nägemus tuleviku keskkonnasõbralikust kompaktautost, näiteks on auto interjööris kasutatud vegan materjale.
 
Septembri alguses möödus 70 aastat Tartu Autode Remondi Katsetehase asutamisest, mida tähistatakse messil suure juubelinäitusega. Kollektsioonidest üle Eesti jõuavad Motoshow’le bussid ja furgoonautod, mida rahvakeeli tuntakse ka kui Tartu puubusse. Ühtekokku on näitusel 10 sõidukit, mille seas nii originaalina säilinud kui ka põhjaliku restaureerimise läbinud masinad. “Näitus ei paku pelgalt silmailu, vaid käivitub suisa eriline bussiliin. Marsruudil Tartu Raekoja plats – messikeskus liigub Motoshow lahtiolekuaegadel TA-6-1 buss, mille sõidugraafikut näeb messi veebilehel,” tutvustas Urbel. Messile pääs on piletiga, bussisõit aga kõigile tasuta. Kuna tegemist on vanatehnikaga, paluvad korraldajad mõistvat suhtumist, kui peaks esinema tõrkeid.
 
Aastaid tagasi ellu kutsutud proovisõidualast on saanud Motoshow lahutamatu osa. Korraldaja sõnutsi on sel korral esindatud ühtekokku 19 marki ning tervelt 60 erinevat sõidukit. “Sellist võimalust ühe sündmuse raames niivõrd suurt hulka erinevaid autosid proovida ei avane just iga päev. Loodan, et messikülastajad varuvad piisavalt aega, et lisaks väljapanekutega tutvumisele ka huvipakkuva autoga sõitma minna,” ütles korraldaja ning lisas, et proovisõidule saab registreeruda messil kohapeal.
 
Spetsiaalselt Motoshow tarvis püstitatud paviljoni koonduvad sel korral ümberehitatud autod. Hooaja üht suurimat tuunitud autode näitust läbi viiv MTÜ Estonian Car Club Tuning lubab kohale tuua uusi autosid, kuid ka aastaid avalikkuse eest varjul hoitud legende. Lisaks toimub ka autoheli võistlus, kuhu tuuakse demomasinaid ka piiritagant.
 
Igal aastal tutvustatakse messil mõnda autospordiala, sel korral on esindatud veoauto- ja rahvakross ning off-road autod. Esindusliku väjapanekuga on kohal kardispordi entusiastid, kes esitlevad võistluskarte alates kõige pisemast cadet-klassist kuni võimsaima KZ2 klassini välja. Retrohõngu lisab Minski kart ning uudistada saab ka Baltikumi ainukest käsijuhtimisega karti.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD