Menu

Taastub tööränne Eesti ja Soome vahel

  • Kirjutas BNS

FOTOD: Aigar Nagel

Neljapäevast taastub tööränne Eesti ja Soome vahel, mis oli seisma pandud seoses koroonaviiruse levikuga. 

Valitsus tegi juba 8. mail otsuse, mille järgi hakkab Soomega hakkab kehtima neljapäevast uus piiriületuskord. Leeveneb piirang, mille kohaselt pidid Soomest Eestisse saabuvad inimesed jääma piiriületuse järel 14 päevaks isolatsiooni. Kui seni võisid Eestis elavad, kuid Soomes tööl käivad inimesed ilma selle nõudeta Eestisse saabuda kuni üks kord nädalas, siis neljapäevast saavad nad Eesti ja Soome vahel liikuda ka tihedamini.

Lisaks Soomes töötavatele Eesti inimestele kaob piiriületuse järgne isolatsiooninõue neile, kes saabuvad Soomest Eestisse tööle või siinsesse õppeasutusse õppima. Samuti ei pea koju jääma inimesed, kes saabuvad Eestisse vältimatul perekondlikul põhjusel.

FOTOD: Aigar Nagel

Kuigi isolatsiooninõue kaob, on Eestisse saabujatel soovitus siiski hoiduda kahe nädala jooksul kodust lahkumast, välja arvatud tööl käimiseks või muul vältimatul põhjusel. Lisaks rakendatakse täiendavaid ohutusnõudeid laevadel ja sadamates: Soome ja Eesti vahel reisijate hulgas viiakse läbi COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse vabatahtlik testimine, jätkub pisteline piirikontroll. Eesmärgiks on vähendada viiruse võimalikku levikut Eestisse.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD