Menu

Võru Kandles linastub viimane kinofilm

Pildil kinomehaanik Andrus Nedo kerimas rullile viimast Võrru jõudnud filmi filmilindil – laste multifilmi „Rio 2”. Foto: Võrumaa TeatajaÜHE AJASTU LÕPP • Homme ja ülehomme saab läbi sada aastat kinonäitamise ajastut filmilindilt – nimelt linastub Võru Kandles viimast korda 35 mm filmilindi film „Rio 2”.

Võrus ja Vastseliinas aastakümneid kino näidanud kinomehaanik Andrus Nedo ütles, et enam suuri filme lindil Võrru ei tule, edasi algab digitaalne ajastu. Sellega lõpeb ühtlasi Andruse kinomehaaniku karjäär.

Praegu on veel viimaseid päevi võimalik vaadata Võrus kino, mida näidatakse 15 aastat tagasi soetatud USA aparaadilt, kus filmilint jookseb masinast läbi ja mida valgustab võimas 3 kW hõõglamp.

Nedo ütles, et uued filmid jõuavad Eestisse juba digitaal-sena, aga nende näitamiseks on korralik tehnika jõudnud ainult Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu linna. Teistes kohtades üritatakse data- ehk videoprojektoritega läbi ajada, kus film tuleb DVD- või Blu-ray-plaadilt. Autorikaitse paneb siin aga omad piirid ning Hollywoodi kassafilme nõnda enam ei näidata.

Digiajastu on jõudnud kohale hämmastava kiirusega. Aasta tagasi olid veel filmid pooleks: filmilindilt ja plaadilt. Nüüd on jõudnud Võrru viimane kinofilm filmilindil – „Rio 2”. Sellega saab otsa tore filmiprojektori aeg, ühtlasi ka kinomehaaniku elukutse. Kui Võrus käib töö uue tehnika soetamiseks, siis väiksemad kohad pole nii võimekad, et edasi minna.

Teisipäeva, 2. septembri õhtul saab filmilindi filmi „Rio 2” vaadata viimast korda veel Vastseliina kultuurimajas.

20 PÄEVA ENIMLOETUD