Menu

KÜSITLUS Millist karistust peate roolijoodikutele piisavaks? Kas sellise käitumisega inimesi on üldse võimalik teie meelest karistusega muuta?

  • Kirjutas Sirle Nurk

Foto on illustratiivne Foto: Aigar Nagel

Andres autojuht: Oleneb sellest, keda me roolijoodikuks peame. Kas seda, kes eilsete lõhnadega üks kord kümne aasta jooksul vahele jäi, sõites sõbra sünnipäevalt läbi küla kaks kilomeetrit koju. Või seda, kes süstemaatiliselt täis peaga ja täiskiirusel maanteedel inimesi tapab. Viimastele ma enam luba tagasi ei annaks ja alla kümne aasta karistust ka mitte. Küll aga esimeste puhul teeks hoiatuse või rahatrahvi, tingimusega, et kui see kordub kolme aasta jooksul isegi sama kergel kujul, järgneb sellele vähemalt viieks aastaks loast ilmajäämine.

Kui minusugune istub rooli ja teeb seda mingi üliväikese promilliga, siis see ei ohusta kedagi ja seda tuleb ette üliharva. Aga need, kes umbjoobes on valmis kas või roolis jooma, teevad seda pidevalt ja süüdimatult. Ma arvan, et ega seda inimest parandagi. Kõige ohtlikumaks pean ma neid, kes ei suuda ka kaine peaga liigelda. Nad ei saa aru liiklusest, ei suuda hinnata situatsioone ja ka sõita ei oska. Minu arvates on autokoolide õppes liiga palju pandud rõhku kuivale märkide ja reeglite päheõppimisele. Sõita ja teistega arvestada aga ei osata üldse enam. Ülbus on see, mis Eesti liikluses hästi levib ja toimib.

Külli pensionär: See on tegelikult raske küsimus, sest iga inimene on niivõrd erinev iseloomult.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD