Lasva valla rõõmud ja mured vallavanema pilgu läbi

Juris Juhansool täitub detsembris kolmas aasta Lasva vallavanema ametis. Foto: MAARJA KAIVINTERVJUU • Neljapäeva hommikul vestlesime Lasva vallavanema Juris Juhansooga Lasva vallast ja selle arengukavast. Järgneb intervjuu.

Millised on teie esmased tööd ja tegemised Lasva vallas?

Juris Juhansoo: Jooksvatest töödest pole palju rääkida. Need on nagu teistelgi valdadel kõik uue alanud kooliaastaga seonduvad.

Olemasolevate kõige suuremate probleemide täitmise juures oleks number üks kindlasti lasteaia ehitus. Nimelt ei ole vallal lasteaiale olemas eraldi hoonet. On vaid ajutised lahendused. Kokku on lasteaias kolm rühma, järjekorras ootab veel ühe rühma jagu lapsi. Tahame sellele ühele rühmale Lasva rahvamajja ajutise koha teha. Plaanis on vallavalitsus niikuinii rahva-majja kolida.

Uus lasteaed tuleb rahvamaja ja kortermajade vahele jääva tühja platsi peale. Šveitsi programmi toetusleping on olemas, see allkirjastati augustis, sealt saab raha ehituseks. Sellel aastal olekski projekti valmis saamine ja järgmisel aastal algaks ehitus. 2015. aastal peaks lasteaed valmis saama.

Veel on ühisvee- ja kanalisatsioonitrassid reguleerimata. Lasva, Kääpa, Pässä on rahastustoetuse küll saanud.

Nende kahe asjaga pole vald veel hakkama saanud. Midagi põletavat rohkem ei ole.


 


 

LOE VEEL


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD