Menu

.

Haanja maratoni nautisid nii suured kui ka väikesed

Veel mõned sekundid stardini! Esimesena rajale minejad on valmis. Foto: IRJA TÄHISMAASUUSAVÕISTLUS • Laupäeval, 9. märtsil oli Haanja kooli staadion paksult rahvast täis, sest toimus 41. Haanja suusamaraton. Vaatamata krõbedatele külmakraadidele olid väljas nii suured kui ka väikesed suusasõbrad.

Ilusat päikeselist ilma oli tulnud nautima rohkearvuline publik. Võis märgata mitmeid peresid koos väikeste lastega, kel kaasas suusad või kelgud, ja ka mõnda koerajalutajat. Ei puudunud ka legendaarne suusataja Karin Laine, kes osales 22 kilomeetri pikkusel distantsil.

Pikemal, 42 kilomeetri pikkusel rajal startis 981 suusatajat. Maratoni võitis algusest peale uhkes üksinduses sõitnud Võrumaa mees Anti Saarepuu ajaga 1:55:40, teise koha kindlustas endale juba poolel distantsil Sparta spordiklubi esindaja Martti Himma (1:57:32). Põnevast finišiheitlusest kolmanda koha pärast väljus võitjana Martin Nassar (1:58:30).

Haanja suusamaratonilt ei puudunud ka legendaarne suusaleedi Karin Laine. Foto: IRJA TÄHISMAATänavuse Haanja maratoni kiireim naine oli Karupesa Teamis sõitnud Laura Rohtla ajaga 2:15.40, kes saavutas üldarvestuses 54. koha. Haanjalaste suureks rõõmuks saavutas teise koha Silja Suija (2:22:25), kolmandaks jäi Tea Pärnik (2:26:29).

22 kilomeetri pikkusele rajale registreerus 270 suusatajat. Selle võitis Karl-Cardo Mere, kelle lõpuajaks fikseeriti 1:20:05. Vanuseklassi M15 kiireim oli Kevin Limbo ajaga 1:25:31, N15 arvestuses tunnistati võitjaks Liis Jääger ajaga 1:31:27.