Menu

President jättis kõik armuandmispalved rahuldamata

  • Kirjutas BNS

President jättis kõik armuandmispalved rahuldamata

President Alar Karis vaatas üle 23 süüdimõistetud kurjategija armuandmispalved ja jättis need kõik rahuldamata, kirjutab Postimees.

Teiste seas ei saanud eelmise aasta lõpus langetatud otsusega presidendilt armu viie inimese tapmises osalenud eluaegne vang, Pärnu sarisüütaja ning lapsepõlvest tuttava naise tapja.

Presidendilt ei saanud armu Albert Solodov, kes osales 1994. aastal koos kahe kaaslasega Ida-Virumaal viie inimese tapmises. Kohus mõistis Ojalale ning tema kahele kuriteokaaslasele Albert Solodovile, Oleg Borissovile ja Andrian Ojalale surmanuhtluse, mis hiljem asendati eluaegse vangistusega. Süüdistuse järgi peksid Kohtla-Järvelt pärit Borissov, Ojala ja Solodov 1994. aasta 9. oktoobril Saka külas surnuks 91-aastase naise, kellel arvati olevat kodus kulda ja abikaasast jäänud jahipüss. Mõrtsukad asju ei leidnud ning süütasid kuriteojälgede varjamiseks maja. 1994. aasta 11. oktoobril tapsid purjus Borissov, Ojala ja Solodov vara saamiseks Ida-Viru maakonna Kohtla vallas Kolga-Saka küla elanikud, 69-aastase naise ja 73-aastase invaliidist mehe. Mõrtsukad said majast jahipüssipadruneid ja mõnesugust väheväärtuslikku kraami ning süütasid kuriteojälgede varjamiseks maja. Kohus otsustas eelmisel aastal Ojala ennetähtaegselt tingimisi vabastada ning mees vabanes juuni lõpus. Kohus arutas mullu kevadel ka Borissovi ja Solodovi ennetähtaegset vabastamist, kuid otsustas nad siiski vanglasse jätta.

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD