Menu

Riigikogu istung on väldanud läbi terve öö kokku 17 tundi

  • Kirjutas BNS

Riigikogu kolmapäevane istung on opositsiooni obstruktsiooni tõttu väldanud läbi terve öö neljapäeva hommikuks kokku juba 17 tundi. 

Riigikogu täiskogu kolmapäevane istung algas kell 14 ning muuhulgas oli päevakorras kuus valitsuse usaldusega seotud eelnõu. See tähendab, et teise lugemise eel esitatud muudatusettepanekuid läbi ei hääletata, vaid toimub kohe lõpphääletus. 

Samas on saadikutel õigus esitada küsimusi eelnõu ettekandjatele, mida opositsioon obstruktsiooni läbiviimiseks agaralt ka kasutas. Ühtlasi said saadikud läbirääkimiste käigus esineda igaüks kaheksaminutilise sõnavõtuga, mida samuti on tehtud.Ühtlasi on opositsioon kasutanud õigust esitada rohkelt protseduurilisi küsimusi. Nii ongi taas parlamendi täiskogu istung venima jäänud ja väldanud taaskord läbi terve öö.  

Riigikogu on ööistungi käigus jõudnud neljapäeva varahommikuks usaldushääletustega vastu võtta riigilõivuseaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse; keskkonnatasude seaduse, metsaseaduse ja tööstusheite seaduse muutmise seaduse; looduskaitseseaduse ja kinnistusraamatuseaduse muutmise seaduse; kõrgemate riigiteenijate ametipalkade seaduse täiendamise seaduse ja riigieelarve seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga:

Kella 7 ajal on menetluses 2024. aasta riigieelarve seaduse eelnõu.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD