Menu

Aitame ehitada 230-aastase maja e Võru kunstimajaks

  • Kirjutas Kalev Annom

Jõgi-Rumvolt tulevase kunstimaja trepil, mis viib võimsa mantelkorstna kõrvalt teisele korrusele. Fotod: KALEV ANNOM

Võru vanim puitmaja aadressil Jüri 20a jääb südalinna siseõues teiste majade vahele ja varju. Tänavu saab maja 230-aastaseks. Võru linn on ainult viis aastat vanem!

Kunstimaja rajamise mõttega tuli lagedale MTÜ Avatud Ateljee Klubi juht Ruti Jõgi-Rumvolt juba aastaid tagasi ja siis unistati kunstimaja sünnist aastaks 2020. Täna saab Ruti Jõgi-Rumvolt kümnetele ja kümnetele toetajatele kinnitada, et töödega on algust tehtud. Maja tagasein on toestatud, ära on veetud mitmeid koormaid prahti, käivad tööd keldris. „Keldris tegutsedes selgus, et maja vajab ilmtingimata drenaaži lumesulamis- ja vihmavee juhtimiseks linna kanalisatsioonivõrku – ja seda võimalikult kiiresti. Siis saaks töödega edasi liikuda. Selleks puudub aga raha,” rääkis Ruti Jõgi-Rumvolt Võrumaa Teatajale.

Jüri 20a hoone tagumine sein on toestatud, sest ajahambast puretud linna vanimaT puitmaja ähvardab ümberkukkumine. Maja ümber ehitamine võib maksma minna umbes pool miljonit eurot. FOTOD: Kalev Annom

Restaureerimisspetsialist Aigar Needo kujutlus Avatud Ateljee kunstimajast 2020, kuhu tulevad galeriiruum, kunstiklassid, käsitöömüügikoht, savikoda, klaasikoda … Autor: AIGAR NEEDO

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid   

+7 #1 Kavval Ants 2019-08-11 11:48
See sara on määratud hävingule, mädanenud, ilmselt neelab suuri summasid et midagi päästa annaks. Kui nüüd mõni Võru miljonär õlga alla ei pane ja korraliku nutsu annab. Muidugi sellisel juhul peaks olema ka korralik järelevalve raha kasutamise üle, annetused on kergelt kaduma määratud.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #2 vanasara alles ainut üks tala 2019-08-11 16:44
"vihmavee juhtimiseks linna kanalisatsiooni võrku "
mingi nali või? alles ähvardati selle tegevuse eest trahvi teha
või mõned on võrdsemad?
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 10 aastat tagasi 2019-08-12 11:28
oli samasugune lugu samast hoonest...
annetused juba otsas?
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #4 peeter 2019-08-13 09:18
Miks kunstnikud ehitamisega tegelevad? Kas Võru majadest ja ehitajatest on puudus?
Kunstikud tehku kunsti ja ostku valmis maja salongiks. Uskuge mind, kui looming ei müü, pole asi majas.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #5 Ilus maja 2019-08-16 08:46
Väga tore ettevõtmine. Loodame, et Võru saab endale kunstimaja ja ühe ilusa vana maja korda. :-)
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD