Menu

Kubija spordibaasi uus planeering lööb linnaelanikud kahte leeri

  • Kirjutas Heleri Lakur

Linnavalitsuse tellitud planeeringu järgi on võimalik luua tulevikus vee- ja lumelauaga sportimiseks rada ja mastid ringiga märgitud alale. Vaata joonisel märgitud ringiga ala. Allikas: VÕRU LINNAVALITSUS

Möödunud nädalal aset leidnud avalikul arutelul, kus olid kohal nii linnaelanikud, kogukonna esindajad kui ka arutelusse kaasatud huvirühmad, ei jõudnud linnaelanikud ega ka Võru linnavalitsus, kes avaliku arutelu korraldas, ühisele meelele.

Kubija spordibaasi laiendus ja sellega seotud planeeringu muudatus on järveäärsete kinnistute omanikele ja Kubija kogukonnale vastukarva. Aga on ka linnakodanikke, kes on kahe käega uute sportimisvõimaluste loomise poolt ega anna samuti järele.

Miks?

Võru linnavalitsus algatas käesoleva aasta märtsis Männiku tänava kinnistute ja lähiala detailplaneeringu, mille eesmärgiks on nüüdisajastada ja arendada Kubija spordibaasi, rajada sinna kunstlume tootmiseks vajalik veetorustik koos pumplaga ning samuti luua võimekus Kubija järvele vee- ja lumelaua vedamise süsteemi rajamiseks. Viimane planeeringupunkt ja ühtlasi planeeringu muudatus on aga suurim valukoht, mille vastu Kubija järve äärsete ja piirkonna kinnistute omanikud võitlevad.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD