Võru linnavalitsus sai õiguskantslerilt Chicago baari pärast pragada

Chicago baar endises Avangardi kino majas Võru linnas Tartu tänaval on peale selle avamist kaks aastat tagasi olnud liigse lärmakuse tõttu pinnuks silmas kohalikele elanikele.   Foto: INNO TÄHISMAAKIRI LINNAVALITSUSELE • Lähtuvalt Võru linnaelanike kaebustest saatis õiguskantsler detsembri algul Võru linnavalitsusele kirja koos soovitusega oma tegevuses õiguspärasuse järgimiseks.

„Analüüsinud avalduses ja teabe nõudmise vastustes sisalduvat ning asjakohaseid õigusakte, olen seisukohal, et Võru linnavalitsuse tegevus avaliku korra ja öörahu tagamisel vesipiibukohviku-baari Chicago lähipiirkonnas enne 11. juunit 2014 ei ole olnud kooskõlas õiguspärasuse ja hea halduse tavaga,” kirjutab õiguskantsler Indrek Teder linnavalitsusele saadetud kirjas, „soovitan linnavalitsusel tulevikus tegeleda aktiivsemalt avaliku korra ja öörahu tagamist puudutavate küsimuste lahendamisega ning vastata nõuetekohaselt avaldajate vastavasisulistele pöördumistele.”

Ühtlasi soovitas õiguskantsler Võru linnavalitsusel koostöös Võru politseijaoskonna ja muude korrakaitseorganitega tulevikus perioodiliselt hinnata olukorda vesipiibukohviku-baari Chicago tegevuspiirkonnas ning rakendada vajadusel täiendavaid ja/või efektiivsemaid meetmeid avaliku korra ja öörahu tagamiseks. Samuti palus ta kontrollida, et ettevõtja tegevusele seatud piiranguid ka reaalselt järgitakse.

Õiguskantsler on kuu aega tagasi Võru linnavalitsusele saadetud kirjas päris korralikult nuhelnud linnavalitsust tegematajätmiste eest Chicago baari ümber toimuvaga seoses, seda eriti perioodil enne eelmise aasta 11. juunit. Kuidas linnavalitsus seda asja kommenteerib? Miks ei suudetud tagada avalikku korda ja öörahu? Mida on kavas edaspidi ette võtta avaliku korra ja öörahu tagamiseks?

Comments  
  0
Tänan Teid vastruse eest,ole terve.
  0

Quoting Helista:


Quoting maali:


Quoting maalile:

Sa lonti oled tõmmanud.


om pakku va ?


või saada sõnum,saad kohe.55605362.


läbi telefoni vai, kuis tuu võimalik um :lol:
  +2

Quoting Tahaks küssä:

Lugesin kusagilt lehest oli kusagil süüte pudel kusagile visatud,vist taksosse mitte baari.???


Teie poolt kes aru saab,nii,et ärge hädaldage.
  0
Käed eemale CICAGOST-----------kui tekoha kinni panete, et saa TRAKS raha. Ja kui TRAKS ei saa raha, ei sa ta uut TÕSTESÄRKI---ja kui ei saa uut tõstesärki, siis PLAAN KÄRISEB ja eesti rahvale VÄGA VAJALIK 400 kg jääbki maha ja viiakse KUUSAKOSKI.
  +4
ei,see pole see,see on Tartu tänaval,vesipiibubaar,kus nad kõik ennast segi tõmbavad.
  -4
Helista baari omaniku naisele ja öösel.
  -1

Quoting maali:


Quoting maalile:

Sa lonti oled tõmmanud.


om pakku va ?


või saada sõnum,saad kohe.55605362.
  -1

Quoting maalile:

Sa lonti oled tõmmanud.


om pakku va ?
  +3
Olen Võruga seotud,teinepool Võrust.Kas see ongi see baar kus oli jama turva mehel kes lõpuks pika protsessile mõisteti õigeks.Kus see baar Teil linnas asub.võibolla olen isegi käinud.Muidu Teil seal kõik nii lahe ju,milles probleemid pidevalt.
  +4
Mis need penskarid siin ette jäävad,nemad ei käi tööl ja enamus sööb unerohte.Meil on vaja tööl käia ja eriti veel vahetustega.Kui ikka reede öö on magamata,mitte ei jõua hommikul tööle minna ja kahjuks tööandja sellest aru ei saa ja ei võta arvesse.Mis annab metsa elama minek sel juhul.? Ikka üks ja sama tekst,minge metsa elama,see ainsana Cicago pomo jutt,pidevalt kuuldud. Ta mingu Tallinna või metsa elama ise!!
  +1
Eks see baar praeguse võimuloleva partei staap ole. Loogiline et mõningaid asju vaadatakse läbi sõrmede
  +3
Sa lonti oled tõmmanud.
  -4
koogianti noh
  -2
Vahepeal juba mõtlesin ,et õiguskantsleri koht on ära kaotatud. Aga näe,ikka alles, toimetab siin Võrus.
Eestis on kordades suuremaid jamasi.
  -1
Võru on ju "pättide pealinn" mis uhke sõna!!!!!!!
  +5
Lugesin kusagilt lehest oli kusagil süüte pudel kusagile visatud,vist taksosse mitte baari.???
  -4
Mul pohhuipall ,kui panevad ka kinni mu äri ,lasen Tallinna varvast!
  -14

Quoting Kas:

teie jääte siis igavesti nooreks,et nüüd parastate pensionäride kallal.Ei hala siin üksinda penskarid.on ka selliseid ,kes käivad tööl ja ei saa nädalavahetusel end välja puhata. krr krr krr


kõrvatroppidest oled kuulnud ???
  +15
teie jääte siis igavesti nooreks,et nüüd parastate pensionäride kallal.Ei hala siin üksinda penskarid.on ka selliseid ,kes käivad tööl ja ei saa nädalavahetusel end välja puhata. krr krr krr
  -16
Pigem on probleemiks see koht rohkem pensionäridele!:) Alati igal pool on nendel probleem selliste asjadega. Kui neile ei sobi las kolivad maale vaikusesse, linna elu ongi selline . ÜLE Eesti on baarid ööklubi ja pubid kus mürgel käib nv-sel. Saage aru pensinärid nooremad inimesed tahavad ka töö rutiinile lisaks pidutseda ja olla, selleks ongi meelelahtus ettevõtted loodud ! Ja minuarust ei ole midagi hullu seal ümberringi.
  -21
Paistab, et ka õiguskantsler on "ettevõtluse pidurite" paati hüpanud. No kuhu me nii jõuame, kui läbu kohti ka enam ei lubata pidada.
  +14
Ei saa aru,miks see kemplemine nii pikalt käib ja seda urgast pole ammu kinni pandud?Pole ime ,et me juba oma kõrtsipidamisega mujal kuulsaks oleme saanud,meil neid aina lisandub,varsti Tallinnaga võrdselt.Ja kui tulumaksu laekus 30euri,kus maksuameti silmad on??Selline mürgel ,mis siin igal reedel ja laupäeval käib.Peab end vist siit välja kirjutama ja mujale minema,kus rahva häält kuulatakse ja arvestatakse.
  +11
Küsimus ?
Kas linnaisadele on tähtsam üks kõrts või töölkäivate inimeste öörahu???
Vastus
Tundub et kõrts !
  -14

Quoting ID:

Kellele meeldib kellele mitte. Aga samas peab arvestama ka seda et kui tahad kesklinnas elada siis seal lähedal ka ju muud asutused/ettevõtted kus ka toimetatakse ning sealne tegevus võib häirida sind. Kui tahad rahu ja vaikust mine maale elama .


Tõesti minge maale elama.
  -7
ega Chicago pole üksi seal. See mis ümber pole ju nende asi ja ma saan neist ka aru.
Kui ma joon ja lähen sealt minema ja löön väljas autol klaasu puru pole selles süüdi Chicago.
Sams lõi äkki Club Tartu klient hoopis:)
  +6
Kallis Heimar Lenk, ole hea ja aita see räpane ja öörahu segav koht likviteerida, meie hääled on sinu
  +5
Sport massidesse - poksitrenni õpe iga öö!
  +3

Quoting Emily:

Nu see linnapea Allas küll kellestki ega millestki ei hooli peale enda kukru pungitamise maksumaksja rahast. Ignoreerib nagunii ka õigsukantslerit, mis tal tavalistest turvaliselt ja puhtas kodulinnas elada tahtvatest inimestest


Mida te vingute ,ise olete kõik valinud.
  +20
Võiks pigem kontrollida,et tatte seal ei käiks.Enamus koosseis koosnebki neist :D minu pärast pangu või kinni see urgas.Nagunii mõtetu jama.Minge klubisse kui tahate pidutseda....
8)
  -22
seal on inimest tööl ja on töökohta ka tra mis võru inimestel viga on parem lähme ära võrust
  -15
Mõnus urgas:D
  -8
Nu see linnapea Allas küll kellestki ega millestki ei hooli peale enda kukru pungitamise maksumaksja rahast. Ignoreerib nagunii ka õigsukantslerit, mis tal tavalistest turvaliselt ja puhtas kodulinnas elada tahtvatest inimestest
  +31
Väga õige see urgas peaks ammu olema likviteeritud, saa ometi Anti aru....
  -23
Kellele meeldib kellele mitte. Aga samas peab arvestama ka seda et kui tahad kesklinnas elada siis seal lähedal ka ju muud asutused/ettevõtted kus ka toimetatakse ning sealne tegevus võib häirida sind. Kui tahad rahu ja vaikust mine maale elama .
  -22
Ei lasta ikka võru noortel rahulikult rokkida. Vaheta või linna!

 


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD