Menu

Kaitserajatiste laiendamise plaanid toppavad omavalitsustes

  • Kirjutas BNS

Kose tee ääres asuva Kuperjanovi jalaväepataljoni sõjaväelinnak plaanib territooriumi laienemist suureneva tehnikapargi ja kaitseväelaste arvu kasvu tõttu. Foto: AIGAR NAGEL

Suureneva kaitse-eelarve kulutamisel on kaitseministeerium ootamatult põrkunud takistustele, mis sunnivad plaane kiirkorras muutma, kirjutab Postimees.

Kohalike omavalitsuste aeglus jääb kiiresti areneva riigikaitse arenguplaanidele jalgu.

Uute kaitserajatiste plaanid toppavad kohalike omavalitsuste võimukoridorides. Viimase kuu jooksul loobus kaitseministeerium plaanist kolida Tartu kesklinna lähistelt linna serva Tiksojale, sest linn ei saanud detailplaneeringut õigel ajal algatatud.

Samuti on Võru linnas punnseisus kaitseministeeriumi plaan laiendada senist Kuperjanovi jalaväepataljoni territooriumi, Taara linnakut, ehitades sellest lõunasse jäävale maaribale laod ja parkimisplatsid sõjamasinate tarbeks, mida kasutataks vaid sõjaolukorras. Rahuajal käivitataks masinaid mõnel korral aastas õppuste ajal.

Kommentaarid   

-4 #1 tsinkplekkpäng 2018-12-14 15:04
mis imeasi see kaitsevägi on , et neil pole ühtki pragmaatikut. igasugu ministeeriumi kustid lällutavad ... on see väga imelik kui kik-ist võetakse pappi ja tehakse naftabaasi territoorium korda. tunnel tee alt läbi ning pidagu seal oma ladusid nagu soovivad. see mida linn pakub . kulutame üle 2 prossa skp-st , oleks normaalne et midagi sellest peale töökohtade ka tagasi tuleks. väeosa leiba veetakse nagunii iga öö tallinnast, selle asemel et tädi maalid siin oma armeed toidaks. mida see kusti selle riski peale ütleb ??? eesti riigis käivad asjad tagurpidi !!!
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #2 tsinkplekkpängile... 2018-12-14 17:18
... et nagu päriselt küsid, et mida SKP 2%st peale töökohtade tagasi tuleb? Sa ikka saad oma küsimuse rumalusest aru? Võru ja Tapa on niikuinii kõige suuremad Kaitseväest kasusaajad, rääkimata sellest, et riik on kaitstud. Jah, läbi NATO ja koos liitlastega aga on. Muidu teeniks onu ...päng juba ammu Volodja Putinit ega esitaks ühtegi küsimust.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #3 tt 2018-12-15 10:25
mida me kuhjame neist ladudest ja laibaveo kastikatest?
Krt hakake õhutõrjet arendama!!! Nende 4 hävitajaga ei tee me tiblade tulekul mitte muffigi!!!
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #4 tsinkplekkpäng 2018-12-16 00:18
tt kirjutas:
mida me kuhjame neist ladudest ja laibaveo kastikatest?
Krt hakake õhutõrjet arendama!!! Nende 4 hävitajaga ei tee me tiblade tulekul mitte muffigi!!!

lasteaed, mängivad sõda ... omal metsaalune eesti elamislubadega gru ohvitsere täis ning ikka ülbame. isegi kriminaalsel pihkva asekuberneril oli eesti id kaart ja elamisluba. nii palju siis putjast ...
nato lennuk kaotab raketi ära - ullikesed otsivad taga ja ei tea siiani , kus rakett on ...tegelikult venelased lasid selle raketi lendu ja koristasid ka raketi ära .... seepärast saigi hispaania lendur primitiivse karistuse ... kuna polnud süüdi.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD