Menu

Krabi kooli hoonete omandamist arutatakse kohtus

  • Kirjutas Sten Sang

Krabi erakooli pidajat Ale Sprenki ootab kevadel ees kohtutee. Seni hoiab ta mõtteid mujal, laseb kaitsjal oma tööd teha ning elu läheb edasi. Ale Sprenk eile pärastlõunal koduaias koos Walkeriga. Foto: AIGAR NAGEL

PABERLEHT Kolmapäeval toimus Võru kohtumajas eelistung, kus oli arutusel Varstu vallale kuulnud Krabi erakooli hoonete ja kinnistu kinkimine koolipidajale MTÜ-le Ostium. Kohtunik Erkki Hirsnik pakkus istungi ajaks märtsikuud.

Võru kohtumaja kohtunik Erkki Hirsnik kinnitas lehele, et eelistung kestis pool tundi ja eeskätt otsustati seal, millal põhimenetlus karistusseadustiku paragrahv 300¹ lõige 1 tunnuste alusel aset leiab. Ale Sprengile on esitatud süüdistus korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadva rikkumise eest suures ulatuses. Süüdimõistva otsuse korral karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega. Põhimenetlus toimub järgmise aasta 3., 4., 5., 6., 9. ja 19. märtsil. Kohtunik täpsustas, et Rõuge vald ei taotle asjas midagi, ta ei ole ka menetlusosaline. Süüdistavat poolt esindas Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Allar Nisu. Süüalust Ale Sprenki kohtus kohal polnud, tema seisukohti esindas kaitsja Jaanus Tehver.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

-19 #1 jube jube 2019-09-14 18:54
Volikogu otsustas koolimaja volikogu liikmete vahel jagada ja vallakodanikelt -maksumaksjatel t ülevalpiidamisr aha kasseerida...
korruptsiooni kõrgeim tase.
Tsiteeri | ebasobiv
+20 #2 Vale-vale 2019-09-14 19:22
Mis ülevalpidamisra ha erakool vallaelanikelt sisse kasseerib? Valdade liitumisest saati käib üks nõiajaht ja kompra otsimine.
Tsiteeri | ebasobiv
+26 #3 Pestud ajudele 2019-09-14 20:46
Mõnele on vallavõimu poolt nii kõva ajupesu tehtud, et ise üldse millestki aru ei saa. Veelkord siis teadmiseks - vald ei maksa erakooli ülalpidamiseks sentigi. Aga vot kõik need kohtukulud, kus vald kaebab ning kaotajaks jääb, makstakse küll Rõuge valla maksumaksjate taskust kinni. Ja mitte vähe!
Tsiteeri | ebasobiv
+23 #4 nunnu 2019-09-15 12:23
Kui Varstu vald oleks tahtnud,oleks ta selle Krabi koolimaja ise maha müünud.On näha,et tublid inimesed,tugev kogukond on mõelnud oma rahva ehk maainimeste peale ja päästnud selle maja tuleviku.Ega võõras maainimestele tööd paku.Mine tea mis majast oleks saanud.Vahest turismikeskus,k us kallid hinnad ja odavad palgad.Aga see maja on leidnud uue elu ja pakub paljudele maainimestele tööd.Edu sellele majale ja pikka iga.On hea teda,et majas on nii sõbralik ja ühtehoidev kollektiiv.Laps ed tulevad sinna rõõmuga.
Tsiteeri | ebasobiv
+19 #5 Hämmastav 2019-09-15 13:43
...kuidas ühes ja samas riigiaparaadis, riigikorda vahetamata põhimõtted nii järsku muutuda saavad? Koolimaja kinkimise otsustamine ei toimunud muu maailma eest varjatult, ka meie haridus- ja justiitsministe eriumil oli selle sobivuse hindamisel oma sõna kaasa rääkida ning mõlemalt asutuselt tuli sellele toona heakskiit. Ilma sealse heakskiiduta poleks ju asjad saanud toimudagi. Kui siin üldse tagantjärele keegi millegi eest vastutama peab, siis oleks aus teha seda kollektiivselt - ka toonased haridus- ja justiitsministr id ning otsuste sisu määranud ametnikud tuleks vastutusele võtta. Alatu on tagantjärele peksta kodanikku, kellele oma teise suupoolega varasemalt teguviisi õigsust on kinnitatud.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD