Menu

Vabariigi juubel kaunistas Võrumaad ajas kestvate kingitustega

  • Kirjutas Sten Sang

Külavanema Helgi Kuusiku (fotol paremalt viies) juhendamisel rajasid Kündja Külaseltsi virgad liikmed Eestimaale sajandaks sünnipäevaks viljapuuaia. Tunnusplaadile on graveeritud kuupäevaks 20.06.2019. Foto: AIGAR NAGEL

Paberleht> Programm „EV 100 igas külas” kestis ligi kolm aastat ning teiste maakondade kõrval näitas väga tublit tulemust ka Võrumaa. Külad panid pead-käed kokku ning sündis 31 kodukoha elu edendavat projekti, mis pühendati Eestimaa ümmargusele tähtpäevale.

Ligi kolmeaastasesse programmi mahuvad 31 võrokeste armastusega tehtud kingitust ja pidu, mis pälvisid „EV100 igas külas” tegevuskava graveeritud tunnusplaadi. Üsna juubeliperioodi alguse kuupäeva – 9.06.2017 – kannab Urvaste külas taastatud õunaaia tunnusplaat. Hiljutiste tunnusplaadi pälvijate seas on mälestuspink Räpo külas, millel ilutseb kuupäev 5.10.2019. Üleandmist ootab veel üks võrumaine panus, Tagaküla Laulu ja Mängu Seltsi Kungla ajalooraamat, mis saab peale numbrid 1.11.2019.

Silma rõõmustavad kaunistused 100 igas külas” programmijuhi Merle Jantsoni sõnul on iga kogukonna kink ja pidu nende endi jaoks märgilise tähtsusega.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD