Menu

Võru linn tähistab 238. sünnipäeva

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võru 237 sünnipäev FOTO: Aigar Nagel

Võru linn tähistab tänavu oma 238. sünnipäeva 18.–20. augustil toimuvate traditsiooniliste linnapäevadega. Mitmekesine programm pakub ühtviisi põnevust ja huvitavat tegevust igale vanusegrupile.

„Võru linnapäevad on juba aastaid olnud festivalimõõtu sündmus, mida lisaks Võru linna kodanikele väisab ka suur hulk inimesi mujalt. Kvaliteetne programm ja tuntud ning armastatud esinejad toovad tuhandeid inimesi nendest sündmustest osa saama,“ ütleb linnapea Anti Allas.

Linnapäevade kogukondlik avalöök antakse neljapäeva, 18. augusti õhtul, kui toimub ummamuudu liina üüjuusk.

Reedel, 19. augustil saab teoks Võru esimene kirjandustänav „Katariinast Kreutzwaldini“. Katariina alleel saab vaadata näitusi, kuulata noorte luuleesitlusi, Võrumaalt pärit kirjanike mõtteid, mitmesugust muusikat, laenutada raamatuid, lugeda, meisterdada.  

Võru linna sünnipäevapidustuste ühendavaks teljeks on viimaste aastate traditsiooniks kujunenud perepäevad, mille sisse mahub hulgaliselt sportlikke tegevusi, laulu ja tantsu, pisut teadust, iga-aastaselt suurt tähelepanu pälvinud vanatehnikanäitus ning laadamelu. Avatud on töötoad ja terve rida põnevaid näitusi. Valdav osa linnapäevade sündmustest toimub Võru keskväljakul, ent huvitavaid tegevusi leiab ka tänavatel, Tamula rannas, Kandles, Katariina alleel, Kreutzwaldi pargis, JJ-Street Tantsukoolis, Vee tn tenniseväljakutel ja Liiva-ATE hoovis.

Õhtuid jäävad lõpetama kontserdid: reedel kell 20 on Võru keskväljakul kavas rahvapidu ansamblitega Vennaskond ja Nedsaja küla bänd ning laupäeval kell 20 esineb Tamula rannas järvelaval Võru Muusikakooli sümfooniaorkester.

Linnapea sõnul on tänavune järvekontsert eriline: „Võime siiralt uhkust tunda, et meil endil on kõrgetasemeline sümfooniaorkester, kus löövad kaasa meie omad lapsed ja Võru muusikakooli õpetajad. See on juba midagi!“

Järvelaval antakse üle ka tänavune Võru linna teenetemärk ning toimub konkursside „Kaunid kodud 2022“ ja „Lilleline Võru“ parimate tunnustamine.

17.–21. augustil toimub linnapäevade raames ka rahvusvaheline muusikafestival „Võru kõla“ ning Kagukeskuse parklas on alates 19. augustist avatud Baltic Rides Tivoli.

Linnapäevade kava asub siin: http://go.vorukannel.ee/avalik/LINNAPAEVAD_15.082022.pdf

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD