Menu

MTA saadab teavitusi maksuvaba tulu enamkasutanud inimestele

  • Kirjutas BNS

pixabay

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab alates neljapäevast otseteavitusi maksuvaba tulu enamkasutanud üle 27 000 inimesele.

Kaheksa kuuga on tulumaksu vähem tasunud hinnanguliselt 61 500 inimest, kelle eeldatav tulumaksusumma on kokku 9,8 miljonit eurot, teatas maksu- ja tolliamet.

Teavituse saavad üle 27 000 inimese ehk need, kellel on MTA andmetel kasutatud kaheksa kuuga maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud ja võib seetõttu tuludeklaratsioonis tekkida maksukohustus 100 eurot või rohkem. Teavitused saavad inimesed oma e-postile, kui neil on kontaktandmed e-MTA-s esitatud.

MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi soovitab aeg-ajalt käia ka ise e-MTA-s ning tutvuda "Minu sissetulekud" e-teenuse kaudu oma maksuvaba tulu kasutamisega. "Sellest tulenevalt saab iga inimene vajadusel oma maksuvaba tulu enamkasutamisele reageerida ning paluda väljamakse tegijal järgmistel kuudel maksuvaba tulu mitte arvestada või teha seda väiksemas summas," ütles Liivamägi.

Võrreldes eelmise aasta sama ajaga on maksuvaba tulu lubatust enam kasutanud inimeste osakaal jäänud samasse suurusjärku ehk umbes 6,6 protsenti tulu teeninud inimestest maksid kaheksa kuuga tulumaksu eeldatust vähem. Samas on pea kuue protsendipunkti võrra ehk 47,4 protsendini kasvanud inimeste osakaal, kellel on maksuvaba tulu arvesse võetud eeldatavalt korrektselt.

Samuti ligi 6 protsendipunkti võrra ehk 46 protsendini on vähenenud inimeste osakaal, kes on maksuvaba tulu kasutanud eeldavalt vähem ning saavad enammakstud tulumaksu deklareerimise käigus tagasi, mida on kaheksa kuu andmetel hinnanguliselt 91,2 miljonit eurot.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD