Menu

UUDISED

Advendikõnedeks said sõna volikogu esimees Anti Haugas (vasakult), Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere ning linnapea Kalvi Kõva.

Advendikõnedeks said sõna volikogu esimees Anti Haugas (vasakult), Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere ning linnapea Kalvi Kõva.


Pühapäeva pärastlõunal kell neli tähistati Võru linna keskväljakul traditsiooniliselt advendiaja algust. Sai kuulata sõnavõtte ja laule, näha koeratüdruk Lotte ning tema sõprade esinemist, maitsta piparkooke ja teed, uisutada ja kelgutada ning palju muudki. Kõige krooniks oli loomulikult jõulutulede süütamine keskväljakul asuval linna jõulupuul.

Talvevõlumaa

Tänavust advendiaja algust on soosinud ka ilmataat, sest pühapäevane meeleolukas jõuluaja alguse tähistamine toimus parajalt karges ning lumises ilmas. Ka oli viimatiste lumesadude kiuste keskväljakule valmis saanud uisuväli. Advendikõnede pidamise juhatas sisse Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere, kes ühelt poolt küll rõõmustas advendiaja alguse üle, kuid teisalt tõdes kahetsusega, et aastaring on veidi liiga kiirelt mööda saanud ning taas on aeg tähistada jõuluaja algust. Sõnavõtuga tervitas ka Võru linnavolikogu esimees Anti Haugas, kes kutsus kõiki, eriti lapsi, üles sportima. „Meil on olemas väga head võimalused ja tingimused nii suusatamiseks kui ka kelgutamiseks. Kõik õue sporti tegema! Sest päkapikud juba piiluvad ja kuna päkapikud isegi armastavad palju liikuda, siis jälgivad nad ka seda, et lapsed samuti spordist lugu peaksid,” kutsus Haugas lustlikult väikeseid linlasi üles oma tervist spordi ja liikumisega turgutama.

Võru linna keskväljakul sai pühapäeva õhtul tõelist tulede ja muusika mängu nautida. FOTO: Aigar Nagel

Kokkuvõtete aeg

Enne jõululaulude laulmist, advendiküünalde süütamist ning lõbusa koeratüdruku Lotte ja tema sõprade mängulist ja tantsulist kava sai sõna Võru linnapea Kalvi Kõva, kes toonitas, et advendiajaga on kätte jõudnud ka aasta lõpp ning aasta lõpp on sageli just parim aeg kokkuvõtete ja järelduste tegemise jaoks. „Aasta lõpus me enamasti lõpetame oma pooleliolevad tööd ja tegemised. Kindlasti on see hea aeg ka endasse vaadata, leppida iseendaga ja leppida ka nendega, kellega aasta jooksul on ehk tekkinud mõnel teemal lahkarvamusi. Ka Võru linn on oma aastat kokku võtmas. Advendiaja alguse tähistamiseks olema kaunistanud ära linnasüdame, rajanud siia kelgumäe ja esimest korda nii vara saanud valmis ka uisuväljaku,” võttis linnapea aastalõpu ning advendiaja alguse lühidalt kokku.

Ligi 15 minutit pärast kella nelja oli käes aeg süüdata tuled Võru linna kuusepuul, mis iga aastaga on kasvanud aina suuremaks ja tublimaks. Nii mõnegi kohalolija arvates andis tänavune keskväljakul aasta ringi inimesi rõõmustav jõulupuu juba päris suure kuuse mõõdu välja. Pärast jõulutulede süütamist sai veel pikalt keskväljakul melu ning mõnusat talveilma nautida.

Linnavalitsusel on palve, et linnakodanikud labida ja luuaga lumekoristusele kaasa aitaksid.


Võru linnavalitsuse linnamajanduse osakonna asejuhataja Risto Aim on laias laastus tänavuse lumekoristuse kvaliteediga rahul. Ta kinnitab, et ära on lükatud kõik, mis on vaja lükata.

Küll aga paneb ta kinnistuomanikele südamele, et mõistlik on ka ise labida ja luuaga oma kinnistuga külgnevat kõnniteed täiendavalt puhastada.

10 000 kuupmeetrit lund

Risto Aim kinnitab, et ka sel sügisel annab linnaruumis sõiduteel sahkadele valu Elvast pärit osaühing Road West. Firma on võrulaste sõidukite trajektoore puhtaks rookinud juba üheksa aasta vältel. Kõnniteid hooldab kolmandat aastat OÜ Gartnergrupp.

digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Uuel nädalal algab lume äravedu Roosisaare parklasse">

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Loe veel uudiseid:

 1. Lõuna-Eesti haiglas algatati eriline heategevusprojekt
 2. Orava vabatahtlike päästjate suur 95. sünnipäeva pidu
 3. Võrumaal on ligi veerand meetrit lund
 4. Mustal reedel sai lumivalges Luutsnikus nurgakivi kriisiõppekeskus
 5. Talulapsi Ingridit ja Clyde’i kasvatati Kullide peres julgeks ja mitte alla andma
 6. Võru noortekeskus rajab jahedaks perioodiks ajutist peavarju
 7. FOTOD JA VIDEO Võru Tantsukeskuse maailmameistreid tervitati keskööl ilutulestikuga
 8. Doktor, appi!
 9. VIDEO Võru maakonna aasta isa 2023 on Kaarel Vaidla
 10. Uuel nädalal algab Võrus lehevedu
 11. Lõuna-Eesti haiglas tähistati radioloogiapäeva suurejoonelisemalt kui varem
 12. Varstu kool 49 + Mõniste kool 49 õpilast = ?
 13. Hingedepäev toob kalmistutele jõulupühadega sarnase valguskuma
 14. Rimi sulgeb uuel aastal remondiks uksed
 15. LEIA END PANORAAMFOTOLT! Lindora laat tõi kokku märkimisväärse rahvamassi
 16. Mõniste talurahvamuuseum – Eesti vanim ja lõunapoolseim vabaõhumuuseum 75
 17. Võru linnakalmistul asuv mälestussammas saab veel enne aasta lõppu uue kuue
 18. Saunaskäik ja sügav ööuni on kaksikud ehk vihaga Eesti katuselt sügavaimasse järve
 19. Võrumaa kandideerib südamega tehtud euroteole
 20. Eesti suurim hauaplatside hooldaja on Võrumaale jõudnud mitmesaja tööga
 21. Kas 100 000 külastaja piir on Haanjas käes ja ületatud?
 22. Kümned asutused said öösel e-posti teel pommiähvarduse
 23. Lidli poe ehitus sai rohelise tule
 24. Antsla gümnaasiumi remont viib õpilased kevadel endisesse kauplusesse einestama
 25. VIDEO Torm sundis sulgema Suure Munamäe torni, Suure Muna kohviku ja langetas puid suusaradadele

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD