Menu

Võrumaa kutsehariduskeskuse direktoriks saab Eveli Kuklane

  • Kirjutas BNS

Võrumaa kutsehariduskeskus  FOTO: Aigar Nagel

Haridus- ja teadusministeeriumi läbi viidud konkursi Võrumaa kutsehariduskeskuse direktori kohale võitis Eveli Kuklane, kes asub tööle uue õppeaasta alguses, kui senine direktor Tanel Linnus siirdub pensionile.

Mai lõpus väljakuulutatud konkursile laekus viis avaldust. Esimeses voorus lisaks dokumentidele ja motiveeritud avaldusele esitasid kandidaadid ka video oma visioonist kooli edasistest arengutest. Hindajaks oli laiapõhjaline komisjon, kuhu lisaks ministeeriumi kui kooli pidaja esindajatele kuulusid ka riigigümnaasiumite ja kutsekoolide juhid ning kohaliku omavalituse, omavalitsuste liidu ja kutseõppekeskuse nõunike kogu esindajad. Konkursi komisjoni otsus Evelin Kuklase koolijuhi valimise osas oli üksmeelne.

Eveli Kuklane

"Eveli Kuklase tugevuseks saab välja tuua Kagu-Eesti kohalike olude põhjalik tundmine", ütles haridus- ja teadusministeeriumi riigikoolide osakonna juhataja Raivo Trummal. "Usun, et tal on potentsiaali saada kutsehariduse eestvedajaks Võrumaal".

Eveli Kuklane on eelnevalt töötanud rahandusministeeriumis kohalike omavalitsuste nõunikuna, kus teda on muuhulgas tunnustatud aasta eestvedaja 2019 ja regionaalvaldkonna parima tiitliga.

Enne seda on ta töötanud Võru maavalitsuses maasekretärina ja riigikohtus kommunikatsiooniosakonna juhatajana. Lisaks kõrgharidusele õigusteadustes on Eveli Kuklane omandamas teist magistrikaadi ettevõtluse ning tehnoloogia juhtimise erialal.

"Võrumaa kutsehariduskeskus on minu silmis väga eriline kool: seal on kaasaegne õppetaristu, muljetavaldav õppekavade hulk ja tulevikku vaatav täiendusõppe koolituste nimekiri. Võrumaa kutsehariduskeskusel on väga suur roll Võru maakonna ja lähiregiooni tuleviku kujundamisel. Ainult läbi järjepideva arengu on see roll teostatav," ütles Eveli Kuklane.

Võrumaa kutsehariduskeskuse senine direktor Tanel Linnus siirdub alates uuest õppeaastast väljateenitud pensionile. Uus direktor alustab tööd 30. augustil.

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD