Menu

.      

MTA saadab teavitused maksuvaba tulu enamkasutanud inimestele

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab sel nädalal otseteavitusi inimestele, kes on poole aasta jooksul kasutanud maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud.

Teavitus saadetakse ligi 29 000 inimesele, kellel võib tuludeklaratsiooni esitamisel tekkida MTA andmetel maksukohustus 100 eurot või rohkem, teatas MTA. Soovi korral saavad inimesed üle vaadata ja korrigeerida maksuvaba tulu kasutamist. 

MTA füüsilise isiku tulude ja maksustamise teenuse juht Annika Oja soovitas pressiteate vahendusel inimestel aeg-ajalt käia ka ise e-MTAs ning tutvuda "Minu sissetulekud" e-teenuse kaudu oma maksuvaba tulu kasutamisega. "Sellest tulenevalt saab iga inimene vajadusel oma maksuvaba tulu enamkasutamisele reageerida ning paluda väljamakse tegijal, näiteks tööandjal või sotsiaalkindlustusametil, järgmistel kuudel maksuvaba tulu mitte arvestada või teha seda väiksemas summas," ütles Oja.

Teavitused saadetakse inimeste e-postile või telefonile sõnumina, kui neil on kontaktandmed e-MTA-s esitatud. Küsimuste korral on võimalik pöörduda MTA poole elektrooniliste kanalite ja infotelefonide kaudu. 

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD