Menu

Põlvas hukkus tulekahjus eakas mees

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Põlvas puhkes laupäeva õhtul kortermajas tulekahju, mis nõudis eaka mehe elu. 

Häirekeskus sai kell 19.06 teate, et Põlvas Käisi tänaval on kahekorruselise kortermaja trepikojas suits. Päästjad leidsid esimesel korrusel põleva korteri, kust tõid välja teadvusetu eaka mehe. Kannatanu viidi esmalt Põlva haiglasse, kust ta toimetati edasi Tartu ülikooli kliinikumi. Paraku ei õnnestunud meedikutel mehe elu päästa.

Päästjad ei leidnud korterist suitsuandurit. "Tuletame meelde, et igas kodus peab kohustuslikus korras olema vähemalt üks lakke paigaldatud töökorras suitsuandur," ütles Lõuna päästekeskuse pressiesindaja.

Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Päästeamet palub olla oma vanemaealiste lähedaste ning naabrite kodude ohutuse suhtes tähelepanelik. "Aidake neil vajadusel paigaldada uus suitsuandur või vahetada seadme patareid. Samamoodi tuleb tähelepanu juhtida nende ohtlikele harjumustele või koduse tuleohutuse tagamisel tähelepanuta jäänud riskikohtadele. Kui ise ei oska, siis tellige päästjate tasuta tuleohutusalane kodunõustamise endale ja naabrile päästeala infotelefoni 1524 kaudu," lisas pressiesindaja. 

LOE VEEL

PÕLVA UUDISED