Menu

Vastseliina endise erikooli majast plaanitakse hooldekodu

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Foto: Võrumaa Teataja

Lõuna-Eesti hooldekeskus plaanib rajada endise Vastseliina erikooli ruumidesse rohkem kui saja kohaga hooldekodu. Nii kinnitas ASi Lõuna-Eesti Hooldekeskus tegevjuht Vambola Sipelgas.

Umbes miljon eurot nõudva investeeringu jaoks loodetakse tema sõnul raha saada valitsuselt CO2 kvoodi rahadest antavast hooldekodude renoveerimise projektist. Vastseliina vald on tema sõnul nõus seadma Lõuna-Eesti hooldekeskusele hoonestusõiguse 40 000 euroga.

„Hakkame lähiajal konkretiseerima oma plaani ja ootame samas ministri määrust, kas me toetuse saamiseks kvalifikatseerume,” ütles Sipelgas. „Meie soov ja tahtmine oma teenuseid Võrumaa piirkonnas pakkuda on igal juhul kindel.”

Kommentaarid   

+8 #1 ... 2016-06-30 17:41
Jah, ilus maja veel ja kahju kui tühjaks jääb ja lagunema hakkab,aga siinkohal tuleb muidugi arvestada, et Eestis ei jätku ka vanureid kõikide tühjaks jäänud koolide ja lasteaedade täitmiseks.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 Kohalik 2016-07-01 13:13
CO2 kvoodi rahasid jagatakse ainult KOV-idele ja üpris tõenäone on et seda saab Misso vald oma planeeritavale hooldekodule taotleda. Kahju et Vastseliina vald ise sellest nii kergesti loobus.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD