Menu

Lasteaiaõpetajate palgatõus on osades valdades veel kinnitamata

  • Kirjutas Heleri Lakur

Rõuge lasteaia Lepatriinu rühma lastel oli eile käes tõsine tööpäev, sest kauaoodatud lumi oli nagu palgapäev ka laste jaoks. Käesoleva aasta esimest töötasu pole aga kätte saanud kaugeltki mitte kõik Võru maakonna lasteaiaõpetajad, kelle palk tõusis ametlikult 1. jaanuarist. Foto: AIGAR NAGEL

Lasteaiaõpetajate tööjõukulude toetuseks jagab riik tasandus- ja toetusfondist kokku 15 miljonit eurot.

Toetust antakse 2020. aastal omavalitsusüksusele juhul, kui kohaliku omavalitsuse otsusel on lasteaiaõpetaja töötasu alammäär toetuse saamise aastal vähemalt 90 protsenti ning magistrikraadiga või sellega võrdsustatud tasemega lasteaiaõpetajal vähemalt 100 protsenti üldhariduskooli õpetaja töötasu alammäärast.

Oma otsusest lasteaiaõpetajate palga alammäära tõstmiseks on haridus- ja teadusministeeriumile teada andnud kõik Võru maakonna omavalitsused, küll aga ei ole suuremat töötasu näinud veel nii mõnigi lasteaiaõpetaja.

Palgatõus käes, aga palka pole

Nii mõnigi omavalitsus pole käesoleva aasta eelarvet kinnitanud, küll aga tõusis kõikidel lasteaiaõpetajatel palk 1. jaanuarist.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

15 PÄEVA ENIMLOETUD