Menu

Avatud talude päeval tehti külastusrekord

  • Kirjutas Võrumaa Teataja
FOTO: Aigar Nagel
Möödunud nädalavahetusel oli kõigile huvilistele avatud üle 300 talu, kuhu tehti nädalavahetusega kokku rohkem kui 260 000 külastust. Tegemist on kaheksandal järjestikusel aastal toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.
 
Kõige rohkem külastusi tehti Tartumaal. Huviliste lemmiktaluks osutus seekord Andre Farm, kuhu tehti nädalavahetuse jooksul 6300 külastust.  Talu perenaise Erika Pääbuse sõnul on avatud talude päev alati rõõmuks nii talurahvale kui ka nende loomadele. „See on puhas õnn, et meie õuele alati nii palju külalisi saabub. Me näeme sellega ka palju vaeva ning see on tõepoolest rõõmu täis nädalavahetus nii meile kui ka meie loomadele,“ ütles perenaine Pääbus.
 
Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul on inimeste huvi maaelu vastu pidevalt kasvamas. „Maaelu edendamisel on meil kõigil oluline roll ning ma tänan südamest igaüht, kes avatud talude päeval enda kodu või ettevõtte väravad avas. Avatud talude päev toimub kahel järjestikusel päeval aastas, ent tegelikkuses on selle taga palju suurem töö ja hool, mida meie silmad alati ei näe. Külastusrekord tõestab, et inimeste huvi meie kodumaise toidutootmise ja loomakasvatuse vastu on äärmiselt suur,“ tõdes minister Kruuse.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD