Menu

Võrumaa Teataja veebileht tähistab 22. sünnipäeva

1997. aasta 20. septembri paberlehest võib lugeda, et avati Võrumaa Teataja veebilehekülg. FOTO: Aigar Nagel

Sel nädalal tähistab meie veebileht 22. sünnipäeva, olles sellega üks esimesi maakonnalehtede seas, mis end veebis majutama hakkas.

1997. aasta 20. septembri Võrumaa Teatajast võib lugeda, et vast avatud võrguvariant sisaldab lehe juhtkirja ja tähtsamate artiklite lühikokkuvõtteid, peale selle on võimalik saada informatsiooni reklaamihindade ning toimetuse kohta.

Tegelikult pole see paarkümmend aastat teab mis pikk aeg, aga selle aja sisse mahub hiigelarenguhüpe. Digiajastu leiutab igal sekundil välja uusi ja põnevaid lahendusi. Seda veidram tundub, et 1997. aastal pidi Võrumaa Teataja leidmiseks sisse toksima aadressi, mis kõlas nõnda: www.geocities.com/Colosseum/Arena/9828/vteat.html. Üks asi on siiski jäänud samaks, praegu digilehe all tuntud võrgunumber jõuab meie lugejate silme ette varem kui paberleht, nii nagu toona uudised veebilehel.

Vaadates lähiaja Omniva hinnatõuse ning tegutsemismustrit nii postkastide vähendamise kui ka lehe järjest hilisema postkasti potsatamise kellaajaga, liigub veebimaailm tõusu teel.

Meie veebileht täieneb iga päevaga ning praegu on võimalik paberlehte täies mahus veebist lugeda. Peale selle saab digilehe lugeja endale õiguse lugeda meie portaalis kõiki lugusid ning külastada pildigaleriid ja sirvida arhiivi. Arhiivimaterjale on meil kogunenud juba üksjagu ning seega jääb tunne, nagu viibiksid raamatukogus.

DIGILEHED

DIGILEHED

LOE VEEL