Menu

Täielikuks õnnetundeks tuleb teha 4,4 tundi aiatöid nädalas

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pixabay

Inimesed, kes teevad aiatöid on õnnelikumad ning näevad just aias tegutsemist enda peamise õnneallikana, selgub aiatööriistade tootja Fiskars värskest ülemaailmsest õnneuuringust.

4075 inimese seas Taanis, Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal, Norras, Suurbritannias ja Ameerikas läbiviidud uuringust selgus, et 85 protsenti aiandusega tegelevatest vastajatest ning lausa 96 protsenti tulihingelistest aiandusentusiastidest peavad aias töötamist õnnelikuks muutvaks tegevuseks. Vastanute sõnul mõjub aias toimetamine ühtviisi hästi nii mentaalsele kui ka füüsilisele kehale.

80 protsenti aiandusega tegelevatest vastajatest väitsid, et aiandus muudab neid isegi rõõmsamaks kui näiteks jooga või meditatsioon.

“Tuleb välja, et kõige õnnelikumad on need inimesed, kes veedavad keskmiselt 4,4 tundi nädalas aiatöid tehes. See on võrreldes vähem õnnelike aednikega suisa pool tundi rohkem,” täpsustas Fiskarsi esindaja Niina Tiittanen.

Lisaks näitas uuring, et aiandusega mitte tegelevate inimeste seas oli kaks korda rohkem õnnetuid inimesi.

Mõtestatud tegevused toovad rahulolu

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD