Menu

Lindiga piiramine ei vabasta majaomanikku purikaõnnetuse kahjudest

  • Kirjutas BNS

Võru Vilja tn FOTO: Aigar Nagel

Lindiga piiramine ei vabasta majaomanikku purikaõnnetuse kahjudest ning purikad tuleb enne ohu tekkimist likvideerida, rõhutab ERGO kindlustus. 

Üle Eesti sel talvel maha sadanud paks lumekiht on viimastel nädalatel temperatuuri kõikumiste tulemusel paljude majade räästaisse tekitanud hiiglaslikud jääpurikad, mis kujutavad suurt ohtu nii jalakäijatele kui ka parkivatele autodele. 

„Katuselt tuleb üleliigne lumi ja purikad kindlasti eemaldada. Lindiga piiramine ei vabasta võimalike õnnetuste korral maja- ega kinnistuomanikku vastutusest ega katuse hooldamise kohustusest,“ kinnitas ERGO transpordikahjude osakonna juht Raido Orulaid. 

Inimesed, kes lasevad lumel rahulikult oma maja katusele ja purikatel räästasse koguneda ning loodavad, et võimaliku probleemi korral kannab kindlustus kõik kahjud, tasub olla tähelepanelik. Tahtliku hoolimatuse korral vastutab kahjude eest siiski iga omanik ise. 

„On äärmiselt oluline, et ka jalakäijad jälgiksid, kas nende peade kohal on kõik ohutu. Jää või jäätunud lume kukkumine inimesele võib lõppeda väga raskete tagajärgedega.Lisaks on oluline, et autojuhid jälgiksid majade äärde parkides, kas katuselt võib sõidukile raske jääkamakas kukkuda ja kahju põhjustada. Sellised kahjud võivad ulatuda mitmete tuhandete eurodeni,“ lisas Orulaid.

Selleks, et sääraseid purikaõnnetusi ei juhtuks, peab ühistu või majaomanik talvisel ajal ja iseäranis temperatuurimuutuste korral olema maja hooldades väga tähelepanelik ja hoolas. Ka korteriomanikud peavad mõistma, et targem ja odavam on investeerida korralikku majahooldusse, kui hiljem kannatanutele suuri hüvitisi maksta.

Kui kahju peaks juhtuma, siis on kindlustusseltsi esindaja sõnul tähtis, et sellest saaks teavitatud politsei või Tallinnas munitsipaalpolitsei. Kindlasti on vaja olukord fikseerida, et hiljem tekkinud kahju maja omanikult sisse nõuda. „Kui teavitamine ei ole võimalik, siis tuleks enne sündmuskohalt lahkumist üles filmida või pildistada tekkindu kahju ja hoone, mille katuselt jää või lumi sõidukile kukkus,“ selgitas Orulaid.

Kui jääpurikas kukub autole ja kui autol on kaskokindlustus, siis kindlustus hüvitab auto omanikule tekkinud kahju ning esitab nõude maja omaniku vastu kindlustushüvitise ulatuses. Juhul, kui korteriühistul või maja omanikul on vastutuskindlustus olemas, siis kannab need kulutused tema vastutuskindlustuse kindlustusandja. Kui pole, tuleb kahjud ühistu rahakotist tasuda.

Kommentaarid   

+8 #1 Advokaat 2019-02-08 21:33
Tereõhtust. Täiesti vale, juriidiliselt kohtuga vabastab.Tänan head õhtut.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 ahzoo 2019-02-09 10:17
krr krr või nii kuulge igasugused parasiitidest kindlustuste kontorites...õh ku raha vastu välja müüte...teile on makstud kindlustus siis TEIE ASI ON see kindlustus katte ulatuses likvideerida... igasugu huina-muina kindlustuse pähe raha rööveldamisi mõtlete välja küll...aga kannatanud ikka trääza...nii et ERGOKAD kõtt katustele...aja ge omad minidega ja kõpsikutega tibid...nii käivad asjad...
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #3 Arts ahzoo le 2019-02-09 11:46
ahzoo kirjutas:
krr krr või nii kuulge igasugused parasiitidest kindlustuste kontorites...õhku raha vastu välja müüte...teile on makstud kindlustus siis TEIE ASI ON see kindlustus katte ulatuses likvideerida...igasugu huina-muina kindlustuse pähe raha rööveldamisi mõtlete välja küll...aga kannatanud ikka trääza...nii et ERGOKAD kõtt katustele...ajage omad minidega ja kõpsikutega tibid...nii käivad asjad...

Näha Sa oled täitsa tark mees ja ajad õiget juttu aga ütle tasa nii, et keegi ei kuule kas Sa oled juba hommikul pead parandanud.
Tsiteeri | ebasobiv
-5 #4 Seevaldist 2019-02-09 12:47
Mõnel on hommikused rohud võtmata.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #5 Jämejalast 6 osakonnast 4 palatist 2019-02-09 13:54
Seevaldist kirjutas:
Mõnel on hommikused rohud võtmata.

Kuidas muidu Seevaldis olla on, meil Jämejalas küll tipp topp..
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #6 Karl Gustav II 2019-02-12 15:06
Võrus kohtumaja juures on pidevalt tokid seatud seina äärde ja üleval haigutavad jääpurikad, kas on mõeldud kohapeal ka kohtuotsus koheselt täide viia kui kohus lõppenud ja pätt välja tuuakse
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD