Menu

Lugeja mure: Kesklinna park, keskväljak või Seminari väljak – mis on mis?

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Võru keskväljaku ametlik nimi on Seminari väljak, mis tuleneb ajaloost, kuid enamik linnakodanikke on harjunud uuest väljakust rääkima kui Võru keskväljakust. Foto: AIGAR NAGEL

Toimetuse poole pöördus üks murelik lugeja, kelle jaoks on seni segadust tekitav olnud Võru kesklinnas asuvad endise linna esindusväljaku rolli täitnud Kesklinna park ja uhiuus keskväljak, mis pärast valmimist on üle võtnud seni keskväljaku funktsioone kandva ala ehk Kesklinna pargi ülesanded.

Võru keskväljak on kõnekeelne kohanimi

Võtsime selgituste saamiseks ühendust Võru linnavalitsusega, kes andis meile järgneva vastuse: „Taastatud väljaku ametlik kohanimi on Seminari väljak, Võru keskväljak on võetud kasutusele kõnekeelse kohanimena,” ütleb Võru linna avalike suhete spetsialist Marianne Mett, kes lisab, et Võru keskväljaku nime on kasutatud projekti elluviimisest ehk algusest saadik.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD