
Teisipäeval kell 14.35 juhtus Setomaa vallas Ermakova külas õnnelik õnnetus, kui neljakuune kutsikas kukkus 14 meetri sügavusse salvkaevu. Koerake suutis ennast seni vee peal hoida, kuni nööripäästevarustuses päästja temani laskus ja ta sülle võttis. Päästetöid raskendas see, et kaevu läbimõõt oli kõigest 60 sentimeetrit. Läbipääsu takistasid ka kaevu paigaldatud torud ja juhtmed. Kutsika päästmiseks olid kaasatud Meremäe vabatahtlikud päästjad koos Vastseliina ja Värska elukutseliste päästjatega.
Päästjate sõnul oli loomake õnneks kõrge kukkumise väga vapralt üle elanud. Pererahvas viis kutsika tuppa sooja ehmatusest taastuma. Ühtlasi tuletavad päästjad meelde, et selliste õnnetuste vältimiseks peab kaevudel kaaned peal hoidma ning vajaduse korral need tähistama, sest alati ei pruugi õnnetus nii õnnelikult lõppeda.





































.jpg#joomlaImage://local-images/2026/03/25/Suur kriisioppus Voru Kagukeskus 24_03_2026 Fotograaf Aigar Nagel (64).jpg?width=3000&height=2000)
























































