Menu

Kui sööme kartulikoori, siis kes sööb kooritud kartuleid? • Eesti pensionärid on Euroopas kartulikooresööjad •

  • Kirjutas Kalev Annom

Kolm põlvkonda ühel pildil Võrus Tallinna maanteel Ringtee ristmiku lähistel. Pildil vasakult Anneli (34) ja vankris Heleri (11 kuud) ning Meeta (94) ja Hilda (94). Võrus sündinud Anneli on eluga Võrus rahul ja tema sõnul saavad kenasti hakkama ka pensionipõlve pidavad ema ja isa. Septembris 95aastaseks saav Meeta (pildil keskel tumedas) on sündinud Jõksi külas ja kinnitab, et talle tuuakse pension koju kätte. Meeta ütleb tervise kohta, et on üle saanud veest kopsus ja aastaid on südant toetamas patareid, abikaasa lahkus aga taevastele radadele 37 aastat tagasi. Põlvas sündinud Hilda seletab, et tema eest hoolitsevad lapsed ning 95aastaseks saab ta maikuus. Koos sõbranna Meetaga käivad nad jalutamas nii sageli kui vähegi võimalik ja tavaliselt kõnnivad nad Silikaadi tänavalt Tallinna maantee äärset kergliiklusteed mööda linna piirile Aiandi bussipeatusse, seal puhkavad ja siis tagasi. See teeb kokku umbes kaks ja pool kilomeetrit. Fotod: KALEV ANNOM

EESTI – PENSIONIVAESUSE PUNANE LATERN > Viimastel aastatel on kõikvõimalikke kõnesid alustatud sõnadega, et eestimaalased ei ole kunagi nii hästi elanud nagu praegu.

Viimastel kuudel on enim kõlanud hoolitsus pensionäride, tulevikupensionide eest ja mis kõik veel. Lausa piinlik kohe seda ülevoolavat hoolitsust korduvalt ja korduvalt kuulata.

Eurostat * – Eesti pensionärid on kõige vaesemad

7. veebruaril avaldas Eurostat Euroopa Liidu riikide ning Norra, Šveitsi ja Inglismaa andmed vaesusriskis olevate pensionäride kohta. Kõige närusemas olukorras on Eesti, kus on ainukesena pensionäride vaesusriskis lausa üle poole pensionäridest ehk 54 protsenti. Läti riskiprotsent on 50 ja Leedus 41. Samal päeval jättis president välja kuulutamata kogumispensioni reformi seaduse, mis annaks teise sambasse kuulumise vabatahtlikuks, mitte pankade sundmeelevalda.

Võru pensionäride päevakeskuse juhataja Astrid Hurt ütles, et meie pensionäride ots otsaga kokkutulemisest räägivad selget keelt järjekorrad pensionipäevadel pangaautomaatide juures, apteekides ja poodides.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD