Menu

Piirivalvurid tabasid sukeldumisülikonnas salakaubavedaja

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Piirivalvurid tabasid esmaspäeval Setomaa vallas Pihkva järvel sikeldumisülikonnas salakaubavedaja ning lähistelt ka musta kilesse pakitud salakaubakastid.

Esmaspäeva südaöö paiku tuvastasid piirivalvurid Pihkva järvel kahtlase objekti liikumise, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja teisipäeval.  Piirivalvurite paadipatrull pidas kinni ööpimeduses ujunud mehe, kelle puhul oli alust arvata, et ta on seotud salakaubaveoga.

"Smugeldaja oli ebaseaduslikuks tegevuseks üsna põhjalikult ette valmistunud, kuivõrd kandis sukeldumisülikonda ning kasutas ujumisel abivahendeid, mis võimaldaks tal vees tavalisest oluliselt kiiremini edasi liikuda,“ rääkis Saatse kordoni juht Arvi Suvi.

22-aastane topeltkodakondsusega mees peeti asjaolude selgitamiseks kinni ja viidi arestimajja. „Samas kaasati järvekallast üle kontrollima nii droon kui ka patrull teenistuskoeraga. Peagi teatas droonipiloot, et avastas roostikust musta kilesse pakitud kastid, milles oli üle 100 000 Venemaa maksumärkidega sigaretti,“ märkis kordonijuht. Juhtunu kõigi üksikasjade selgitamiseks alustati krimnaalmenetlust, mida viib läbi maksu- ja tolliamet.

Arvi Suvi sõnas, et juhtum on ilmekaks näiteks, kuidas piiriüleseks kuritegevuseks otsitakse aina uusi viise. „Pöörame aktiivselt tähelepanu piiriülese kuritegevuse avastamisele nii maal, veel, õhus ja ka vee all. Lisaks peab piiririkkuja arvestama, et läbi aegade on suureks abiks oma tähelepanekute jagamisega olnud piirivalvuritele ka kohalikud elanikud. Seega kui näete piiriäärsel alal või ka piiriveekogul kahtlast liikumist, sõidukeid või ka drooni, mis võib olla seotud salakaubaveo või muu piiriülese kuritegevusega, andke sellest jätkuvalt omakandi piirivalvuritele teada,“ sõnas Suvi.

Sel aastal on piirivalvurid piiripunktides ja nende vahelisel alal avastanud 11 salakaubaveo juhtumit. Möödunud aasta peale kokku avastasid piirivalvurid välispiiril salakaubaveojuhtumeid 48 juhul.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD