Menu

Võrumaal Setomaa vallas raskesse liiklusõnnetusse sattunud piirivalve kiirreageerija suri

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTOD: Vastseliina Päästekomando

Teisipäeva ennelõunal toimus Võrumaal Setomaa vallas raske liiklusõnnetus, kui raudteeülesõidul põrkasid kokku reisirong ja piirivalve kiirreageerijate buss. Meedikute pingutustest hoolimata suri eile õhtul piirivalve kiirreageerija, 39-mees.

Lõuna prefekt Vallo Koppel sõnab, et kolleegi kaotus on ääretult kurb ja valus. „See on korvamatu löök lähedastele ja kogu politseiperele. Minu südamlik kaastunne kõikidele Alari lähedastele, sõpradele ja kolleegidele, kes temaga koos aastate jooksul Eestit teeninud on.“


Raske liiklusõnnetus juhtus 27.09.2022 kella 11.30 ajal, kui Võrumaal Setomaa vallas Kolodavitsa külas Veski tõkkepuuta ülesõidul juhtus raske liiklusõnnetus, kus omavahel põrkasid kokku piirivalve kiirreageerijate buss ning reisirong. Politseisõidukis viibis kolm piirivalvurit, kes said kõik viga, neist kahe seisund on väga raske. Reisirongis viibis peale vedurijuhi veel kaks reisijat, neist keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna prefektuuri operatiivjuhi Baldur Pildeni sõnul liikus politseibuss Piusalt Koidula suunas, kui sõitis raudteeülesõidul ette Koidulast Tartu suunas liikunud reisirongile. „Praeguse info kohaselt ei olnud kiirreageerijad teenindamas väljakutset, küll täitsid nad teenistuskohustusi ning olid teel treeningule. Mis põhjusel nad lähenevat reisirongi ei märganud ning sellele ette sõitsid, on alles selgitamisel,“ selgitas operatiivjuht.

„Õnnetuses raskelt viga saanud piirivalvurite masinast kätte saamiseks tuli päästjatel nad välja lõigata. Kaks piirivalvurit said õnnetuses väga raskelt viga ning nad viidi TÜ kliinikumi, kolmandale piirivalvurile anti esmaabi kohapeal ning tema haiglaravi ei vaja,“ selgitas operatiivjuht. Ta väljendas südamest lootust, et meedikute pingutused raskelt viga saanud kolleegide abistamisel annavad tulemusi. Pilden märkis, et samal ajal raskelt viga saanud kolleegide abistamisega pakume tuge ka nende lähedastele ning meeskonnaliikmetele, keda kolleegidega juhtunu arusaadavalt väga tugevalt mõjutab.

Raske liiklusõnnetuse täpsemaid asjaolud on selgitamisel kriminaalmenetluses.

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD