Menu

Politsei hoiatab: Leedu autovargad on Lätis ja võivad Eestisse tulla

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Politsei hoiatab, et Lätis on taas tegutsema asunud Leedu autovargad ning on vaid aja küsimus, millal nad jõuavad ka Eestisse, kirjutab Sakala.

Seekord himustavad vargad peamiselt Kia ja Hyundai marki autosid, mille järele Venemaal on suur nõudlus.

Politsei Lõuna prefektuur andis teada, et Leedu autovaraste tegutsemisest on teatatud Läti pealinnas Riias. Läti kriminaalpolitsei tabas 20. juuli varahommikul politseioperatsiooni käigus ühe nende rühma liikme otse vargusekatselt.

Eesti politseile teadaolevalt on Leedu autovargad sedapuhku sihiks võtnud võtmeta süsteemiga Kia ja Hyundai uuemad mudelid, mis on Venemaal seoses Ukraina sõja tõttu kehtestatud sanktsioonidega tavapärasest rohkem nõutud.

Leedu autovargad kasutavad politsei andmetel ümbruskonna kaardistamiseks ja saateautodeks erinevaid sõidukeid, maskeerides neid nii Norra kui ka Suurbritannia registreerimisnumbritega. Eestis on autovargused politsei sõnutsi siiski pigem harvad.

"Aga kuigi mõnda aega on meil siin rahu ja vaikus olnud, ei tohi autoomanikud valvsust kaotada," pani Lõuna prefektuur südamele.

Politsei teatel praegu paanikaks põhjust ei ole, aga valvsust kaotada ei maksa. Ajalugu on näidanud, et kui Leedu autovargad tegutsevad naaberriikides, jõuavad nad peagi ka Eestisse. Seetõttu soovitab politsei oma sõidukid parkida nii, et need ei oleks varastele lihtne saak, eelistada võiks parkimist hästi valgustatud alale või garaaži. Spetsiaalse turvakoti ja metallkarbiga tasub takistada sõiduki nutivõtmete signaali ning võimaluse korral öösiti võtmesignaali välja lülitada.

Samuti paneb politsei südamele, et kui kodukandis märgatakse kahtlast tegevust, võõraid isikuid ja sõidukeid, tuleks sellest viivitamatult politseile teada anda.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD