Menu

Mootorsõidukijuhtide kainuse kontroll näitas murettekitavaid tulemusi Kagu politsei teeninduspiirkonnas

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võru politsei

Mootorsõidukijuhtide kainuse kontroll näitas murettekitavaid tulemusi Kagu politsei teeninduspiirkonnas (Võru, Põlva ja Valgamaal). Täna viidi läbi ulatuslik kontroll, mille käigus kontrolliti kokku 895 mootorsõidukijuhti. Kontrolli tulemusena avastati, et Võrumaalt pärit neljal juhil ja Valgamaalt pärit ühel juhil oli roolis olles alkoholi tarvitamise mõju all.

Kohaliku politsei välijuht Leo rõhutas, et mootorsõidukijuhi joobeseisundis roolis olles kujutab endast suurt ohtu nii iseendale kui ka teistele liiklejatele. Alkoholi isegi väike kogus võib oluliselt mõjutada juhi tähelepanuvõimet ja reaktsioonikiirust roolis olles.

Lähenev nädalavahetus toob Kagu-Eestisse mitmeid suuremaid üritusi, nagu Hauka laat, Intsikurmu rahvapidu ja Treski festival. Seetõttu suunatakse Kagu politseis rohkem tähelepanu liikluskontrollidele ning sõidukijuhtide kainuse jälgimisele. Politsei jätkab sõidukiiruse mõõtmist ja veendub, et kõik juhid oleksid liikluses kained.

Politsei kutsub ka kõiki liiklejaid üles tähelepanelikult jälgima kahtlase sõidustiiliga juhte ning teatama viivitamatult numbril 112, kui märgatakse kedagi rooli taga, kelle käitumine viitab alkoholi tarvitamisele. Turvaline liiklus on meie kõigi ühine vastutus.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD