Menu

Põlvamaa äride kontroll paljastas mitu arvatavat ümbrikupalga maksjat

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Pixabay

Novembri lõpus ja detsembri alguses Põlvamaa ettevõtteid kontrollinud maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad tuvastasid neli ettevõtet, millel lasub ümbrikupalga maksmise kahtlus. 

Kontrollitud ettevõtetes tööl olnud 48 töötajast oli registreerimata viis. 

MTA maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul olid mitmete kontrollitud ettevõtete palgatasemed madalad „Nõustasime neid ettevõtjaid ja selgitasime, et kui palgaerinevus teiste piirkonnas tegutsevate sama tegevusala ettevõtetega on märkimisväärne, siis on tegemist ümbrikupalga riskiga ettevõtetega. Täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustame vajadusel juba põhjalikumat kontrolli,“ märkis Muttik. 

„Samuti tuletame enne tulude deklareerimise perioodi kõigile töötajatele meelde, et ümbrikupalka teadlikult vastu võttes lasub vastutus selle eest ka neil. Kui töötaja palgalt on maksud tasumata, tuleb tulu deklareerida ja tulumaks tasuda inimesel endal füüsilise isiku tuludeklaratsioonis. Seda, kas tööandja on töötajale tehtud palgamaksed täies mahus deklareerinud ning maksud tasunud, saab igaüks hõlpsasti kontrollida e-maksuametist/e-tollist," lisas Muttik. 

MTA eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks poole võrra. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti.

LOE VEEL

PÕLVA UUDISED