Menu

.

FOTOD Tanel Leok tegi Lätis oma karjääri maailmameistrivõistluste viimase sõidu

• Kirjutas Igor Tseskidov

Oma karjääri viimasel MMil saavutas Tanel Leok tubli 16. koha. Foto  IGOR TSESKIDOV

Üle aasta tagasi lõpetas Tanel Leok oma sportlaskarjääris olulise peatüki, maailmameistrivõistlustel osalemise, kuid meeles mõlkus see viimane sõit, mida tänutäheks pakkuda oma fännidele ning toetajatele. Ent siis tuli Covid-19, mis lükkas soovitud ürituse teadmatusse. Möödunud nädalal sai see aga Lätis Kegumsi rajal teoks.

Laupäevane kaunis kevadilm pakkus päikesepaiste kõrvale ka põnevat võidukihutamist. Esimesena astus võistlustulle EMX125, kus osales ka Tanel Leoki vanem poeg Sebastian Leok, saades esimesest sõidust kirja 29. koha. Sõidu võitis kodupubliku rõõmuks Janis Martins Reisulis, teiseks tuli tema vend Karlis Alberts Reisulis ning kolmandaks hollandlane Cas Valk. Samas sõidus tuli eestlastest veel Tristan Uigale 26. koht ja Romeo Pikandile 40. koht.