Menu

Ants Väärsi teeb ülevaate pikast teekonnast uue invataksoni

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Põlvamaa mees Ants Väärsi, kes algatas mullu sügisel sõprade abiga kampaania eesmärgiga koguda raha uue invatakso ostuks, teeb taas väikese vahekokkuvõtte, andmaks headele inimestele ülevaate sellest, kaugele raha kogumisega ollakse jõutud. Küünlakuu 10. päeva seisuga oli OÜ Antsu Takso arvele, sularahaannetustest või läbi telefonioperaatorite laekunud 14 501,49 eurot. Summa on suur, kuid siiski vaid umbes kolmandik vajaminevast summast.

Ants Väärsi ütleb, et talle on omapoolse toetuse eraldanud neli Põlva- ja kolm Võrumaa vallavalitsust, viimati tegi seda 200 euroga Põlvamaa Kõlleste vald. Mõni vald aga on teada andnud, et kavatseb ise sellist väärt teenust pakkuma hakata. Haigete abistaja ise loodab ettevõtjate toele ning suuremat abi võiks tulla ka poliitikutelt ning omavalitsustelt — tegu pole ju tulutoova projektiga, sest kaks rasket haigust seljatanud Ants ise ei teeni haigete veo pealt midagi. Võitjateks ja kasusaajateks on haiged, keda mees arstide juurde ja tagasi veab.

Eakas Põlva memm Ilme Noorväli ütleb, et tal on mitmeid hädasid, ta on Antsuga väga palju sõitnud ja ei kujutakski ette olukorda, kui sellist teenust poleks. Viimati käis ta invataksoga Tartus peauuringutes ja Ants korraldas eelnevalt talle saatekirja neuroloogi juurde. "Mul on tasakaal kehv, Ants tuleb ja toetab mind igal pool, kuhu minna on vaja," räägib naine tänutundega.

Sel nädalal tuleb Antsul endalgi arsti juures käia, et saada selgust tagasitõrjutud vähihaiguse hetkeseisust. Mis aga puutub uude invataksosse, siis selle soetamine aitab raskelt haigeid ja puudega inimesi paremini vedada, sest selles on sees ka vastav varustus. Antsu praegused autod on vanad ja väsinud ning nõuavad üha enam kallist remonti, mis panigi inimeste abistaja uuele autole mõtlema.

Kampaania "Aitame Antsul aidata" tingis vajadus uue kaasaegse invabussi järele, millega oleks võimalus transportida ratastoolis inimest, lamavat haiget kanderaamis, liikumispuudega inimest ja saatjat. Ise raskeid haigusi üle elanud Ants Väärsi poolt on tegu abistamise, mitte äriga, sest ta ei teeni ei tulu ega palkagi. Võimaluseks teda selles tegevuses toetada on annetamine avatud fondidesse: helistades telefonil 900 6677 annetad kümme eurot, OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab annetada enda jaoks sobiva summa.

Kommentaarid   

+23 #1 taksojuht 2016-02-12 16:40
Miks on kommentaar kustutatud,seal ei olnud midagi valesti kas tõde on valus lugeda
Tsiteeri | ebasobiv
+22 #2 ... 2016-02-12 23:09
[quote name="taksojuht "]Miks on kommentaar kustutatud,seal ei olnud midagi valesti kas tõde on valus lugeda[/q See peaks olema siiski riigi probleem kui räägime eestist kui õigusriigist ja heaoluühiskonna st, ja sellisel juhul on tõesti kohatu ja inetu kerjata niigi vaesuses elavalt rahvalt auto ostmiseks raha.
Tsiteeri | ebasobiv
+21 #3 Seaduste järgija 2016-02-13 23:55
Kui on tegemist taksoteenusega, siis on tegemist äritegevusega ja kaasnevad tulud ja kulud,mis on kohustuslik MTA-s deklareerida!Se e teenus ei saa toimuda ilma lisarahastamise ta ja kindlasti toimub ka abivajajate poolt finantseerimine ,mida on vaja samuti takso puhul printerist väljastatud kviitungi alusel raamatupidamise s kajastada,jne.I lma rahata,sissetul ekuta,pole võimalik seda teenust osutada.See invabuss ei saa lihtsalt niisama taevast firma bilanssi minna.Mõte on hea,aga teostus väga kaval!
Tsiteeri | ebasobiv
+19 #4 segane värk 2016-02-14 06:16
tulu ei teeni???...mill e eest ta siis kütet ostab???...ja kui kolmandik tuli annetustest,mil lest ta siis ülejäänu korjab??
üsna segane lugu ja kahtlane asja-ajamine,,
kas see 50000-dene buss siis ikka ostetakse või sõidetakse seni kui annetustest saab ja millest mees siis üleüldse elab
Tsiteeri | ebasobiv
+20 #5 Teadja 2016-02-14 15:57
Kuulge, kas te tõesti usute, mida see mees räägib? Siukest sullerit ja nn. ärimeest annab otsida. Ajab siukest iba suust välja. KE on teda nii palju toetanud. Elatubki ainult oma nutujorust. Ja inimeste ärakasutamisest
Tsiteeri | ebasobiv
+14 #6 saemees 2016-02-14 22:31
telekas nuttis,et riigikogulased ei anneta talle auto ostuks raha,et enne valimisi kandidaadid käisid hääli lunimas.ise kandideeris kohalikel ja ostis pudeliga hääli,tean seda täpselt,sest minu isa viskas ta välja.
Tsiteeri | ebasobiv
-11 #7 Mõistmist 2016-02-15 09:17
Kasutasin seda teenust. Mees on väga abivalmis ja mõistev, eriti voodihaige abivajaja suhtes. Ei olnud see tasu suur ja "takso" on ta ilmselt sellepärast, et tuleb välja kutse peale. Kiidan meest.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #8 kaugemalt 2016-02-16 14:44
saemees kirjutas:
telekas nuttis,et riigikogulased ei anneta talle auto ostuks raha,et enne valimisi kandidaadid käisid hääli lunimas.ise kandideeris kohalikel ja ostis pudeliga hääli,tean seda täpselt,sest minu isa viskas ta välja.

Huvitav oleks rahval kindlasti teada millise erakonna ridades ta kandideeris ja pudeliga hääli ostis?
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #9 appi 2016-02-16 16:00
Miks nii palju vaenlasi. LAs inimene teeb kui tahab. Mina usun teda ja kõik.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD