Menu

SA Kadunud käivitab kadunud laste leidmiseks kiirteavitussüsteemi

Foto: Võrumaa Teataja

Sihtasutus Kadunud käivitab Eestis Ameerika Ühendriikide eeskujul kadunud laste otsimise kiirteavitussüsteemi KatrinAlert.

Sihtasutuse tegevjuhi Aare Rüütli sõnul kujutab teavitussüsteem endast üleriigilist teavituskanalite võrgustikku, mis võimaldab kuvada otsimisteate kadunud lapsest avalikes meediakanalites tunni jooksul.

"Tänaseks on KatrinAlerdiga liitunud näiteks erinevates kaubanduskeskustes ja mujal avalikus ruumis reklaamekraanipindu opereeriv Digiekraanid OÜ ning ühistranspordis reklaamekraanipindu opereeriv PublicTV, ent USA-s jõuab info süsteemi kaudu operatiivselt veel ka tänavareklaami pindadele, raadiosse ja telesse,” kirjeldas Rüütel. USA-s on sel põhimõttel toimiv süsteem kasutusel juba 20 aastat.

“Esimesed tunnid ja päevad pärast lapse kadumist on kriitilised. Mida värskem on juhtum ja mida kiiremini jõuab info kadunud lapsest laiema avalikkuseni, seda tõenäoliselt laekub juhtunu kohta olulisi vihjeid. Iga väike infokild on kadunud laste leidmisel kullahinnaga,” lisas Rüütel.

Sihtasutus ootab süsteemiga liituma kõiki koostööpartnereid, kes haldavad kadunud laste kohta info jagamiseks sobivaid infokanaleid.

Kadunud laste otsimiseks loodud Otsingufondi nõukogu liikme Yrjö Ojasaare sõnul on Ameerikas juba 800 last jõudnud tänu AmberAlerdile tervelt koju.“Loodan, et ka Eestis hakkavad eraettevõtted, valitsus, politsei, lennujaamad ja teised organisatsioonid levitama infot kadunud alaealiste kohta,” rääkis Ojasaar.

KatrinAlert on saanud oma nime 2000. aasta 16. jaanuaril toona 13-aastasena Harjumaal Rummu alevis jäljetult kadunud Katrini järgi, kes plaanis minna külla oma sõbrannale, ent sinna ei jõudnudki. Katrini lugu on siiani lahenduseta nagu paljude teiste Eestis kadunud laste kadumislood.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD