Menu

Keskerakond kinnitas Võru linnapeakandidaadiks Ülo Tuliku

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Ülo Tulik FOTO: VT

Keskerakonna Võrumaa osakond otsustas nimetada Võru linnapeakandidaadiks Ülo Tuliku ning linnavolikogu esimehekandidaadiks riigikogulase Anneli Oti.

Keskerakonna linnapeakandidaat Ülo Tulik tõi välja, et tema soov on linnas sisse viia tasuta ühistransport, mis oleks oluline abi paljudele linnaelanikele, teatas partei pressiesindaja BNS-ile. Samuti tuleb tegeleda riigi toetuste võrdsemaks muutmisega, sest maakonnakeskused ei saa tema hinnangul võrdväärset toetust ümbritsevate valdadega võrreldes. „Järgmise valimistsükli üheks põhiteemaks kujuneb linna ja seda ümbritsevate valdade ühinemine ja mina olen valmis selle teemaga edasi minema. Lõpptulemus peab olema võimalikult kiire ühinemine,“ kinnitas Tulik.

Volikogu esimehekandidaat Anneli Ott sõnas, et Võru vajab regionaalpoliitilisi otsuseid ning selleks tuleb tööd teha nii riigil kui ka linnal. „Kohalike omavalituste tulubaasi taastamine, milleks riik eraldab järgneva kolme aasta jooksul 130 miljonit eurot, tõstab oluliselt omavalituste võimekust, kuid lisab samas ka oluliselt vastutust ning uusi võimalusi tuua teenused inimestele lähemale,“ rääkis ta.

Keskerakonna jaoks oluliste teemadena tõi ta välja ka munitsipaalehituse programmi, et pakkuda noortele spetsialistele konkurentsivõimelist elamispinda, mis annaks lisajulgustuse Võru linna kolimiseks. Rohkem tuleb pingutada Oti sõnul ka selle nimel, et piirkonnas tegeletaks ettevõtlusega ja et kohalikud inimesed saaksid teha tööd oma kodukohas. „Tuleb arvestada kohalike erisustega, et kaugused keskustest on suuremad, ostujõud madalam ning elukeskkond oluliselt erinev kui Tallinnas. Peame koostöös riigiga muutma Võru linna veelgi atraktiivsemaks nii ettevõtjate kui ka tänaste ja homsete linnaelanike jaoks,“ selgitas Ott.

Ülo Tulik on töötanud nii Võru linnapeana, Võru maavanemana kui ka Võrumaa Omavalitsuste Liidu esimehena.

Kommentaarid   

+10 #11 kalev 2017-06-15 12:52
Hea mõte ja hea oleks kui Allas ja Tulik koos jätkaksid sest neli aastat tagasi oli just Tulik kes ütles, et Allasest saab hea linnapea. Need mehed on ka varem koos töötanud ja riiklikuks programmiks kujunenud hajaasustuse programm oli ju ka nende koostöö tulemus.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #12 Töötu 2017-06-15 14:49
Tulik vaeseke ei leidnud ju pea aasta tööd kui riigikogust kinga sai- raske Eli Meie tipp-poliitikut el. Erasektorisse kõlbavad vähesed.
Tsiteeri | ebasobiv
+13 #13 Poliitproiler 2017-06-15 14:50
Lõpuk leidis siis setu omale erakonna isamaast läbi sotside keski juurde- juhuuu
Tsiteeri | ebasobiv
-11 #14 Kaine mõistus 2017-06-15 17:26
Seisaku linnapea, palun ärge kesikute poolt küll hääletage.
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #15 Tiidjämiis pääliinast 2017-06-15 23:07
Kas täämbä om edimene aprill vä? Tuulik kesikuks, kohe viil edesi?
Tsiteeri | ebasobiv
+8 #16 töötule 2017-06-15 23:27
Tulik on juba pikalt erasektoris tööd teinud ja lisaks ka veel ministri nõunik. Ehk on hea kui enne kribimast ennast asjaga ikka kurssi viid. Muidu oled nagu Piirmann kes küll paugutab aga paukpadrunitega ja lihtsalt pildis olemise pärast.
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #17 Tulikaaegne töötu 2017-06-19 14:35
No, kui Tulik linnapeaks tuleb, siis ei saa enam jälle tööle muidu, kui temaga magama peab!
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #18 huvitav 2017-06-22 10:53
miks isamaaliitlane kandideerib keskerakonna nimekirjas
Tsiteeri | ebasobiv

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD