Menu

Õppusel kadunuks jäänud automaat jäi leidmata

  • Kirjutas bns

FOTO: Aiga Nagel

Möödunud aastal suurõppusel Siil kadunuks jäänud automaat jäi leidmata ning sõjaväepolitsei lõpetas kriminaalmenetluse.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Meelis Juursoo sõnul alustas sõjaväepolitsei möödunud aasta 17. mail kriminaalmenetlust, sest kaitseväe õppusel Siil 2018 võidi varastada kaitseväelaselt teenistusrelv, relva salv ja paukpadrunite laskmise otsik, edastas Lõuna ringkonnaprokuratuur.

„Kuigi kriminaalmenetluse käigus kuulati üle enam kui 20 tunnistajat ja viidi läbi teisi menetlustoiminguid, ei õnnestunud kuriteo toime pannud inimest tuvastada. Kuna täiendavaid tõendeid ei olnud samuti võimalik koguda, lõpetas sõjaväepolitsei prokuratuuri loal kriminaalmenetluse 17. detsembril,“ ütles Juursoo.

Eelmise aasta kevadel läks suurõppusel Siil kaduma reservväelasele eraldatud automaatrelv AK4. Relv oli seadistatud  paukpadrunite laskmiseks.

Kommentaarid   

+2 #1 Meinhard Olesk 2019-01-08 14:30
Kuidas on võimalik et sõdur kaotab õppuste käigus relva , vene armees oleks selle eest tribunali alla läinud .
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 Ahti Leimann 2019-01-08 14:31
arusaamatu on see, et otsima hakati alles paari kuu pärast ja siis jäädi ka külamehele lootma, kes selle pidanuks rootorniidukiga justkui leidma
Tsiteeri | ebasobiv
+7 #3 Ajateenija vanaisa. 2019-01-09 08:32
Väga huvitavad asjad eesti riigis. Ise teenisin Nõukogude Liidu Armee e. sõjaväes. Eesti riigis on kaitsevägi nüüd järsku sõjavägi, sõjaväe politsei jne. Asjaninad ütlevad meil ei ole sõjaväge on kaitsevägi, ma küsiks vastu kas meil on üldse eesti riik. Kui ajateenija laseb jalga kaitse või sõjaväest õiendab eri e,eraelu nagu meie erainimene, erainimese kohus. kus siis on sõjaväe kohus kui on sõjaväe politsei e. politruk. Edasi meil ei ole sõdurid vai hoopis ajateenija. Ma ikkagi ei saa aru kus me elame või kus riigis me elame. Mis asja on üldse erainimese kohtul ja ajakirjanikel toppida nina sõjaväe asjadesse. Kolmandaks kadus relv ei keegi süüdi,Nõukogude Armee oli õiglane selle jama eest oleks karistus olnud 2 aastat dispatt.Selles imelikus riigis kus me elame ei midagi, lihtsat kadus relv ,keegi ei ole süüdi keegi ei vastuta. Kes oskab minule selle asja selgeks teha. Miks keegi ülematest ei astu tagasi või maakeeli neid ei lüüa minema. Kõik vaikselt salatakse maha, lihtsal kadus ja kõik, tuul viis ära.Vaadake milline on meie kaitsevägi ja nato, spetsiaalselt väikeste tähtedega nato.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 Arts 2019-01-09 09:13
Mis kohustused on sõjaväe politsei või millega tegeleb. Miks on eesti kaitseväel kaplan, kui kirik ja riik on lahus organisatsiooni d. Eesti riigi aparatuur on ikkagi väga mäda.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 porutsik 2019-01-10 09:13
ajateenija võttis relva suveniiriks ja pani voodi alla.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD