Menu

TÜ kliinikumi otsus osta Lõuna-Eesti haigla jõuab valitsuse ette

Lõuna-Eesti haigla hoone Võru külje all Meegomäel.  Foto: INNO TÄHISMAAValitsus arutab lähiajal Lõuna-Eesti haigla muutumist Tartu Ülikooli kliinikumi tütarettevõtteks, mis saab teoks kliinikumi otsuse läbi omandada Lõuna-Eesti haigla aktsiate kontrollpakk.

Varem on juttu olnud, et 51-protsendilise osaluse hinnaks on kokku lepitud kaks miljonit eurot, mille kliinikum investeerib Võru haiglasse. Teisipäeval esitas sotsiaalminister Taavi Rõivas kahe haigla nõukogude poolt ettevalmistatud võrgustumise otsuse valitsusele heakskiitmiseks.  

Taavi Rõivase sõnul suureneb kliinikumi kohalolek Võrumaal ning maakonna elanikud võivad olla kindlad, et kvaliteetne arstiabi on senisest veelgi paremini tagatud. „Ülikooli lõpetava noore arsti jaoks on Tartu Ülikooli Kliinikumi kontsernis olev haigla atraktiivsem tööandja kui eraldiseisev üldhaigla,“ ütles minister. „Otsus võrgustuda tagab kvaliteetsete tervishoiuteenuste osutamise Võrumaal ka tulevikus,“ lisas ta.

Rõivas avaldas lootust, et Kliinikumi investeeringuga Võru haiglasse lõpevad spekulatsioonid haigla tuleviku üle. Sotsiaalministri sõnul on tegemist esimese olulise sammuga Eesti  haiglate võrgustumise suunas.  

AS Lõuna-Eesti Haigla kuulub  MTÜ-le Terve Võrumaa, mille liikmeteks on 13 Võru maakonna omavalitsusüksust. MTÜ üldkoosolekul olid kõik liikmed 51 protsendi aktsiate võõrandamise poolt SA Tartu Ülikooli Kliinikumile.

Kommenteerimine on suletud

Kommentaarid

-4 #1 ehee 2014-01-28 17:53
ja nüüd on minister rõivas tähtis mees, ikka nii nagu enesele kasulik. tere talv, täitsa võrgustumine teemaks nagu selle taga seisnuks paljud asjad siiani kinni. lausa esimene võrk ning atraktiivsem kui üldhaigla. varsti läheb ja laulab riigikogus, et võrgustamine korrastab meditsiini ning ehk tuleb see maj. kasv ja oh õnne - saamegi lõnga venitada natuke edasi. ok, võru puges ära läbi lukuaugu - kuhu ülejäänuil pugeda on?
ebasobiv
-3 #2 trulla 2014-01-28 22:36
Kas säärasel susserdamisel mingi õiguslik põhjendust ka on või tehakse niisama koomuskit.
ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD