Hulkuva koeraga kohtudes oleks mõttekas sellest teavitada, aga kuidas?
Ühel reede õhtul paar nädalat tagasi jooksis Võru kesklinnas ringi suuremapoolne koer, kes haakis ennast sappa koeraga jalutanud naistele. Inimeste vastu koer tige polnud, aga koerale üritas küll kallale minna ning tükk tegu oli edasiliikumisega. Otsustati helistada varjupaika, et äkki sealt saab keegi jooksus oleva koera kinni püüda ja ohutusse kohta toimetada. Kuna kell oli juba pisut üle kaheksa õhtul, siis varjupaik kõnedele enam ei vastanud ning otsustati helistada häirekeskusesse.
Segadus helistamisel
Imestus oli suur, kui häirekeskusest vastati, et tuleks helistada varjupaika ja selle numbri saab internetist ehk siis sisuliselt paluti helistajal guugeldada, mida ta enne juba teinud oli, et varjupaiga number välja selgitada.
Naised olid kuulnud, et tegelikult peaks häirekeskus saama ühendust varjupaigaga, et infot edastada ka töövälisel ajal. Selgitamise peale lubati asja uurida ning keegi olukorda lahendama saata. Samal ajal olid koeraga jalutajad jõudnud õnneks koduni liikuda. Umbes tunni pärast saabus Võru varjupaiga töötaja, püüdis koera kinni ja kõik said rahulikumalt hingata.
Kuidas oleks õige käituda, kui hulkuv, peremeheta koer kipub ründama või lihtsalt keset linna sihitult ringi luusib?
Edasi lugemiseks palun logige sisse
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.
HETKEL ENIMLOETUD
DIGILEHED
LOE VEEL
VIIMATI LISATUD
ARVAMUS
PILDI-JA VIDEOGALERII
20 PÄEVA ENIMLOETUD

Maailmas ainulaadne hüper-, superautode paraadsõit toob Võrumaale 30 Porschet, viis Ferrarit, kolm McLarenit, kolm Aston Martinit, kaks Lamborghinit ……