Menu

Viiruse leviku uuringus on end testida lasknud juba 162 võrumaalast

  • Kirjutas Heleri Lakur

Valimisse sattunud inimestele saadetakse uuringus osalemise kutse kas SMSi või e-kirja teel või helistatakse. Pildil on SYNLABi koroonaviiruse testimislabor. Foto: SYNLAB EESTI/GERLY KEDELAUK

Paljud kodanikud üle Eesti on alates aprilli keskpaigast saanud teateid koroonaviiruse levimuse uuringus osalemiseks. Tartu ülikooli seireuuringu eesmärk on intervjueerida ja testida kokku vähemalt 16 000 inimest üle Eesti, uuringusse kaasatakse täisealisi elanikke juhuvalimi alusel 17 Eesti piirkonnast.

Neljaetapiline uuring

Esimene uuringulaine kestis 23.–29. aprillini, teine 30. aprillist 6. maini. On tulemas ka kolmas ja veel neljas uuring kolme kuu vältel. Tartu ülikooli (TÜ) kommunikatsiooninõuniku Mari-Liis Pintsoni sõnul toimub TÜ koroonaviiruse levimuse seireuuring ühenädalaste lainetena ning uuringu jooksul soovitakse testimisele kutsuda vähemalt 16 000 inimest üle Eesti.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD